Haigekassa hakkab hüvitama uusi ravimeid kopsuvähi ja c-hepatiidi raviks

Haigekassa nõukogu kiitis tänasel koosolekul heaks ravimikomisjoni ettepanekud uute ravimite lisamiseks soodusravimite loetellu.

Alates 1. juulist saab Eesti patsientidele kättesaadavaks uus kopsuvähi ravim ning olulise uuendusena lisanduvad soodusravimite loetellu ka uued c-hepatiidi ravimid. Nende ravimite kättesaadavaks tegemisse investeerib haigekassa enam kui 3 miljonit eurot aastas.

Alates juulist lisandub haigekassa soodusravimite loetellu uus kopsukasvaja ravim, mida hakatakse hüvitama 100% soodusmääraga. Seda konkreetset ravimit vajab Eestis üle 50 patsiendi ning haigekassa on neile ravimi soetamiseks planeerinud eelarvesse veerand miljonit eurot.

Läbirääkimiste tulemusel on saavutatud kokkulepe c-hepatiidi ravimite tootjaga, mille tulemusel on haigekassal võimalik alates 1. juulist hakata hüvitama ravimeid neile c-hepatiidiga patsientidele, kellele seni head ravivõimalused puudusid. Senised c-hepatiidi ravimid on võimaldanud ravida teatud genotüübiga patsiente, ent ligikaudu kolmandik haigestunutest vajab teistsugust ravimit. Alates juulist hakkab haigekassa ka neile vajalikke ravimeid hüvitama 100% soodusmääraga. Uute c-hepatiidi ravimite hüvitamiseks on planeeritud 3 miljonit eurot.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.