Lisaraha mõju oli tunda juba aasta esimestel kuudel

Silmaoperatsioon.
Silmaoperatsioon.

Riigieelarvest saadud lisaraha on võimaldanud lühendada ooteaegu liigeseproteeside ja silmakaelõikuse operatsioonidele.

Selle aasta I kvartalis tegid arstid ligi 800 silma hallkae ning ligi 140 põlve- ja puusaproteesi operatsiooni rohkem kui möödunud aastal sama ajaga.

Haigekassa üheks oluliseks prioriteediks on 2018. aastal silma hallkae ja põlve- ning puusaproteeside operatsioonide järjekorra lühendamine. Esimeses kvartalis sai 800 inimest rohkem silmakae eemaldamise operatsioonile kui möödunud aasta I kvartalis, selle võrra on vähenenud järjekorras ootavate inimeste arv.

Samuti on I kvartalis tehtud 138 suurte liigeste proteesimise operatsiooni rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Operatsioonide arv on kasvanud viiendiku ehk 20% võrra.

Rohkem raha on suunatud laste ravi kättesaadavuse parandamiseks – haiglaravi sai 238 last rohkem kui aasta varem samal perioodil ning alla 19aastased lapsed said ligi 900 psühhiaatri vastuvõttu rohkem kui mullu samal ajal.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.