Prokuratuur saatis Levini ja Leppiku asja kohtusse

Hooldusravikliiniku õendusjuht Mare Leppik ja juht Mark Levin Haabersti tervisekeskuse avamisel 2012. aastal.
Hooldusravikliiniku õendusjuht Mare Leppik ja juht Mark Levin Haabersti...

Tänaseks on selles kriminaalasjas tõendite kogumine lõpetatud ning prokuratuur on saatnud Mark Levini ja Mare Leppiku kohtu alla süüdistatuna altkäemaksu võtmises.

Prokoratuuri esindaja Kaarel Kallas ütles Meditsiiniuudistele, et süüdistuse järgi võttis Mare Leppik kokku kümnel korral ning Mark Levin kokku 19 korral altkäemaksu. "Altkäemaksu suurused varieerusid, kuid olid keskmiselt saja euro kandis," lisas Kallas. 

Prokuratuuri esindaja kinnitas, et tuvastatud 29 altkäemaksu andjat on kõik varasemalt kriminaalkorras karistamata ning nende suhtes lõpetab prokuratuur kriminaalmenetlused oportuniteedi põhimõttel, mis tähendab, et neile määratakse kohustus tasuda kindel summa riigituludesse ning kriminaalmenetlus lõpetatakse ilma neile süüdistust esitamata. "Juhul kui nad jätavad kohustuse täitmata, siis kriminaalmenetlus uuendatakse ning ka neile esitatakse süüdistus," lisas Kallas.

Kriminaalasi on kohtusse saadetud kokkuleppemenetluses. "Kokkuleppe kinnitamine kohtus on määratud järgmisele esmaspäevale ning kui kõik osapooled jäävad kokkuleppe juurde, siis otsustab kohus, kas kokkulepe kinnitada või mitte," avaldas Kallas.

Taust

Keskkriminaalpolitseil pidas Levini ja Leppiku kinni selle aasta 20. veebruaril ning neid kahtlustatakse patsientide lähedastelt korduvas altkäemaksu võtmises. Samal päeval kirjutasid nad ka töölt lahkumise avalduse.

Kahtlustuse kohaselt maksid hooldusravi teenust vajavate patsientide lähedased juhatajale või õendusjuhile selleks, et nende lähedane saaks haigekassa tasustatud hooldusravile väljaspool järjekorda või ettenähtust lühema aja jooksul.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.