Riigikohtu otsus PERHi apteegi saagat ei mõjuta

Benu tegevjuht Kaidi Kelt
Benu tegevjuht Kaidi Kelt

Benu apteekide jaemüügidirektor Kaidi Kelt kinnitas, et kuna Põhja-Eesti Regionaalhaiglas saab avada põhiapteegi, mitte haruapteegi, siis riigikohtu värske otsus nende kolimisplaani ei mõjuta.

"Mis puudutab regionaalhaigla juhtumit, siis ei muuda ka 29. mai riigikohtu otsus kuidagi fakti, et Benu apteek võitis PERHi üürikonkursi ning et eelmine rentnik on juba kaheksa kuud seal üüri maksmata ja kehtiva rendilepinguta PERHi tahte vastaselt," sõnas Kaidi Kelt.

"Benu apteegi avamist regionaalhaigla fuajees takistab ka peale eilset riigikohtu otsust ainult senise rentniku pahatahtlik käitumine," lisas ta.

Riigikohus tegi eile, 29. mail otsuse, millega andis tõlgenduse ravimiseaduses määratud apteegireformi üleminekusätete osas.

Vastupidiselt eelmistele kohtuastmetele jõudis riigikohus seisukohale, et apteegi omandireformi nõuetele mittevastavad apteegiomanikud (jõustub 2020. aastal) ei või teatud tingimustel oma apteekide tegutsemiskohti muuta. Lähemalt loe SIIT.

Apotheka esindaja selgitust apteegipinna üüri maksmise kohta saab lugeda SIIT.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.