Praktikajuhendajad said koolitust

Möödunud kevadel üliõpilaste ja praktikajuhendajate seas läbi viidud küsitlusest ilmnes, et kliinilise praktika juhendajad vajavad ja soovivad juhendamisalast koolitust.

Maikuus toimusidki esmakordselt üle Eesti  koolituspäevad Tartu Ülikooli arstiõppe kliinilise praktika juhendajatele, mis tõid kokku ligi 200 praktikajuhendajat erinevatest haiglatest ja perearstikeskustest.

Praktikajuhendajate koolitamiseks avanes koostöös Tartu Ülikooli psühholoogidega võimalus taotleda rahastust Euroopa Liidu struktuurifondi meetmest „Tööandjate ja õppeasutuste koostöö toetamine praktikasüsteemi arendamisel”.

“Praktikajuhendajate koolituse eesmärk oli aidata juhendajatel tõsta teadlikkust juhendamisprotsessist ja enda rollist selles ning muuta seeläbi juhendamist läbimõeldumaks ja tõhusamaks,” rääkis kliinilise praktika koordinaator Joel Lumpre.

Õppimise tõhusus sõltub juhendajast

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna õpetamisoskuste arendamise konsultandi Anu Sarve sõnul sõltub üliõpilase õppimise tõhusus paljuski praktika juhendamise kvaliteedist: “Hea juhendaja annab mudeli professionaalsusest ning loob eeldused, et üliõpilane õpiks praktikast võimalikult palju”.

Koolituspäevade jooksul käsitletigi hea juhendamise põhimõtteid ja meetodeid ning ka psühholoogilisi aspekte ning tuletati meelde juhendaja ja üliõpilase õigused ja kohutused. Samuti said juhendajad läbi proovida ja arutada erinevad praktika juhendamisega seotud küsimused, milleks olid näiteks praktika alustamine, juhendatavast lähtuva juhendamisstiili valimine, praktiliste oskuste õpetamine ja tagasisidestamine. Projekti rahastuse toel toimuva kliiniliste psühholoogide kutseaasta raames toimus üks koolitus ka psühholoogide praktikajuhendajatele, kus osales 14 praktiseerivat psühholoogi.

Koolitust viisid läbi Tartu Ülikooli õppejõud: meditsiiniteaduste valdkonna kliinilise praktika koordinaatorid Triin Luha ja Joel Lumpre, õpetamisoskuste arendamise konsultant Anu Sarv, peremeditsiini professor Ruth Kalda, peremeditsiini dotsent Anneli Rätsep, kirurgiliste haiguste professor Peep Talving ning kliiniline psühholoog ja dotsent Kirsti Akkermann.

Välja anti juhendmaterjal

Kliinilise praktika juhendajate toetamiseks anti projekti raames trükisena välja ka praktikajuhendaja juhendmaterjal, mis sisaldab koolitusel käsitletud teemasid ja võtab kokku olulisema, mida kliinilise praktika juhendaja võiks juhendamisest teada. Juhendmaterjali jagati kõikidele koolitustel osalenud juhendajatele ning saadeti kõikidesse praktikabaasideks olevatesse haiglatesse.

Kokku toimus üksteist õppepäeva kuues Eesti linnas: Tartus, Tallinnas, Viljandis, Võrus, Pärnus ja Kohtla-Järvel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.