Pressiteade

Roche tutvustab ASCO 2018 konverentsil uute uuringute tulemusi

Roche, globaalne liider onkoloogias, tutvustab uute uuringute tulemusi Ameerika Kliiniliste Onkoloogide Assotsiatsiooni (ASCO) iga-aastasel kongressil.

Roche (SIX: RO, ROG; OTCQX: RHHBY) teatel tutvustatakse ASCO 2018 konverentsil 19 vähiravimi kliinilise uuringu tulemusi. ASCO toimub tänavu Chicagos 1 – 5.06. ASCO aktsepteeris Roche esitatud enam kui 180 uuringukirjelduse kokkuvõtet 13 erineva vähitüübi kohta, mille hulgas on ka 15 suulist ettekannet.

Sandra Horning, MD, Roche Meditsiiniala ja Globaalse tootearenduse juht: „Uute uuringute tulemused kopsu- ja hematoloogia ravimite arendusprogrammidest näitavad Roche panust ja pühendumust parandada vähihaigete ravitulemusi läbi teadusliku arendustegevuse“.

Täpsemat infot Roche panusest ASCO teaduslikku programmi ja vähiravisse laiemalt jagatakse ajakirjanikele Roche pressikonverentsil 1. juunil 9.00-10.45. Pressikonverents on organiseeritud Roche poolt ja avatud kõigile, kes on registreerunud konverentsile kui ajakirjanikud. Pressikonverentsil võivad osaleda ka ajakirjanikud väljaspoolt Ameerika Ühendriike.

Roche Eesti OÜ tegevjuhi, Kadri Mägi-Lehtsi sõnul on oluline kursis olla globaalsete teadus-arendussuunade ja saavutustega ning jagada vastavat teavet ka Eesti arstkonnaga. Onkoloogias on areng hetkel väga kiire ja mitmesuunaline ning jääb üle vaid loota, et millalgi tulevikus jõuavad uued ravimid ka Eesti vähipatsientideni.

Kopsuvähk

Roche kopsuvähi uuringuid tutvustavad ettekanded hõlmavad immuunravi kombineerimist sihtmärkravimite ja kemoteraapiaga. Uusi teadmisi jagatakse üldise elulemuse ja patsientide poolt raporteeritud tulemuste kohta immuunravi Tecentriq (atezolizumab) kombineerimisel sihtmärkravi ja kemoteraapiaga ravinaiivsetel arenenud mitteväikerakulise kopsuvähiga (NSCLC) patsientidel. Samas tutvustataks ka progressioonivaba elulemuse andmeid. Samas tutvustatakse ka progressioonivaba elulemuse andmeid.

Avaldamisele tulevad ka 2017 tutvustatud kopsuvähi ravi jätku-jälgimisuuringu tulemused Alecensa (alektinib) võrreldes krisotiniib ALK*-positiivsetel NSCLC patsientidel, mis näitavad olulist haiguse progresseerumise riski ja surmariski vähenemist. Kongressil tulevad avalikustamisele andmed, mis tulenevad igapäevases kliinilises kasutuses olevate rakenduste kasutamisest, mis tuvastavad ja iseloomustavad halva prognoosiga haigete geneetilisi profiile kaugelearenenud kopsuvähi korral (NSCLC).
*ALK – anaplastiline lümfokinaas

Vähi immunoloogiline ravi

Uute uuringute tulemused annavad rohkelt teadmisi vähivastase immunravi tulemuslikkuse kohta erinevate vähivormide korral nagu kaugelearenenud neerurakk kartsinoom ja hepatotsellulaarse vähk. Tutvustatakse ka kasvaja mutatsioonilise koormuse (tumor mutational burden, TMB) andmeid, nii verel kui koel põhinevat TMB kaugelearenenud kopsuvähi (NSCLC), metastaatilise põie- ja kuseteedevähi ning melanoomi korral.

Verevähid

Olulised verevähkide teemalised uuringud tulevad ASCO-l samuti tutvustamisele. Esitletakse erinevate uute raviskeemide kasutamise lisaanalüüsi minimaalse resideeruva haiguse (MRD) esinemise kohta replapseeruva või halvasti ravile alluva kroonilise lümfoidse leukeemiaga patsientidel.

Uute toimeainete tõhusust hindavate uuringute tulemused saavad teatavaks varasemalt ravimata ägeda müeloidse leukeemiaga patsientidele, kellele ei sobi intensiivne kemoteraapia.
Häid uudiseid on oodata ka relapseeruva/ravimatu diffuusse B-rakulise lümfoomiga patsientidel ning follikulaarse lümfoomiga patsientidel.

Rinnavähk

Ülevaated kahe uuritava ravimi tulemustest rinnavähi ravis. Üks ravim on uurimisel östrogeenretseptor (ER)-positiivse, PIK3CA mutatsiooniga lokaalselt arenenud või metastaseerunud rinnavähi ravis ja teine varasemalt ravimata lokaalselt levinud või metastaseerunud kolmik-negatiivse rinnavähi ravis.

Roche onkoloogias

Roche on olnud tegev onkoloogia vallas rohkem kui 50 aastat ja on esimese spetsiaalselt vähivastaseks ravimiks väljatöötatud kemoterapeutikumi, fluoruratsiil, looja. Patsientidele on ravim kättesaadav aastast 1962. Roche pühendumus, arendada uudseid vähiravilahendusi nii ravimite kui diagnostikumide vallas, on ja jääb püsivaks.
Roche kontsernil on laiapõhjaline onkoloogia teadus-ja arendustegevus, mis keskendub uutele ravi eesmärkidele ja uudsetele ravimikombinatsiooni strateegiatele.

Roche

Hoffmann-La Roche on maailma suurim biotehnoloogia ettevõte, mis tegutseb peamiselt ravimite ja diagnostika valdkonnas, peakontoriga Baselis, Šveitsis. Alates loomisest 1896. aastal jätkab Roche otsinguid paremaks haiguste ennetamiseks, diagnoosimiseks ja raviks ning ühiskonda panustamiseks. 30 Roche ravimit on WHO oluliste ravimite nimekirjas. Roche on 9 aastat järjest tunnustatud Dow Jones Sustainability Indices poolt kui jätkusuutlikuim firma farmaatsia-, biotehnoloogiliste- ja loodusteadusfirmade sektoris.

Ettevõte tegutseb enam kui 100 riigis ja andis 2017. aastal tööd rohkem kui 94 000 inimesele üle maailma. 2017. aastal investeeris Roche uurimis- ja arendustegevusse 10,4 miljardit Šveitsi franki ja teatas 53,3 miljardit Šveitsi frangi suurusest läbimüügist. Genentech USAs on Roche Group’i osa. Roche on Jaapani Chugai Pharmaceutical’i peamine aktsionär.

Roche Eesti OÜ põhitegevusalaks on ravimite registreerimine, turundamine ja hulgimüük Eestis ning kliiniliste uuringute läbiviimine. Meie missiooniks täna ja homme on luua lisaväärtust tervishoiusüsteemis, keskendudes meie teadmistele farmaatsia-ja diagnostikavaldkonnas.

Kõik siinses väljaandes kasutatud või mainitud kaubamärgid on seadusega kaitstud.

Rohkem infot: www.roche.com ja www.roche.ee

 

Lisa kommentaar

  • Lisainformatsioon:
    Chris Ellermaa, Roche Eesti OÜ avalike suhete juht
    Tel: 55530402 e-mail: chris.ellermaa@roche.com

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.