Aab hakkab 2500 euro eest kuus Tallinna Haiglat nõustama

Riigihalduse minister Jaak Aab
Riigihalduse minister Jaak Aab

Tallinna Haigla projektijuhi Sven Kruubi kõrvale asus 1. juunist tööle endine sotsiaal- ja riigihalduse minister Jaak Aab.

Aabi brutokuupalk uues ametis on 2500 eurot. 

Nõuniku peamisteks tööülesanneteks on haigla valmimisele eelneval perioodil haiglate tööjaotuse ja kompetentsikeskuste määratlemise ettepanekute väljatöötamine koostöös haiglajuhtide, erialaspetsialistide, ministeeriumite ja haigekassaga, samuti Lasnamäe tervisekeskuse projekteerimise lähteülesande koostamine.

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on tegemist vaieldamatult oma valdkonda tundva inimesega, kellel on rikkalikud teadmised ja kogemused.

"Kahekordse ministrina on Jaak Aabil ette näidata üle-eestilisi reforme ning mitmeid suurprojektide elluviimise õnnestumisi. Haigla projekt on samuti suur ning hõlmab mahukaid protsesse, luues täiesti uue kvaliteedi Eesti tervishoiusüsteemi ja parandades oluliselt arstiabi kättesaadavust. Leian, et Jaagu liitumisega suudame antud projekti ja selle protsesse kiirendada ning alustada tõsisemaid läbirääkimisi erinevate osapooltega," kommenteeris Mölder.

Abilinnapea lisas, et projekti ootavad veel ees põhjalikud analüüsid, ettepanekute väljatöötamine, tööjaotuse kujundamine ja mitmed läbirääkimised erinevatel tasanditel, mistõttu rõõmustab, et linn saab kasutada projekti nõunikuna mitut ministriportfelli omanud Jaak Aabi ning tema kogemusi.

Jaak Aabi sõnul on uue Tallinna haigla rajamisel võtmeküsimuseks praeguste haiglate ja arstiabi osutajate vaheline koostöö.

"Sisuliselt tuleb kokku leppida, kuidas ja kus arendatakse erinevate tervishoiuteenuste kompetentsi, et vältida ülearust dubleerimist, veelgi parandada kvaliteeti ja efektiivsust. Kuna esimese üksusena on Tallinna haigla territooriumile Lasnamäel plaanis ehitada nüüdisaegne tervisekeskus, siis on minu ülesandeks projekti lähteülesande ja võimaliku rahastamisskeemi väljatöötamine," ütles Aab. Ta lisas, et tema jaoks on väga oluline, et projekti oleksid kaasatud pere- ja eriarstid, kes nimetatud keskuses tegutsema hakkavad.

Jaak Aab oli Eesti Vabariigi sotsiaalminister aastatel 2005–2007 ning riigihalduse minister möödunud aasta juunikuust kuni 2. maini 2018.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.