Põlluveer: putukahammustuse pärast pole mõtet EMOsse pöörduda

Ida-Tallinna Keskhaigla EMO juht Märt Põlluveer tuletab meelde, et putukahammused pole reeglina eluohtlikud.
Ida-Tallinna Keskhaigla EMO juht Märt Põlluveer tuletab meelde, et...

Kui inimene ei kaota teadvust mõni minut pärast hammustust ja kui temaga ei kao kontakt, siis ei ole vaja EMOsse pöörduda, on Ida-Tallinna Keskhgaigla EMO juht Märt Põlluveer seisukohal.

„Kui päike hakkab kõrgelt käima, hakkavad putukad liikuma ning nende teekond ristub inimese omaga, see ei ole haruldane," rääkis Ida-Tallinna keskhaigla EMO juht Märt Põlluveer. „Tahan rahustada, et fataalselt lõppevaid putukahammustusi esineb siiski väga harva."

Kui on eelnev kogemus, et putukahammustus mõjub rängalt, siis on kõige ratsionaalsem, kui inimene muretseb endale perearsti kaudu ravimi, soovitas EMO juhataja.

Kui inimene ei kaota teadvust mõne minuti pärast hammustust ja kui temaga ei kao kontakt, siis ei ole vaja EMOsse pöörduda, ütles Põlluveer. Ülekeha tekkiv lööve ja hingamistakistus on sümptomid, mille puhul tuleks pöörduda meedikute poole.

Vaata saadet SIIT, saatelõik kestab ajavahemikus 22:36-30:40

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.