Galerii: heida pilk tulevasele Tallinna Haiglale

Sven Kruup, Tallinna Haigla projektijuht.
Sven Kruup, Tallinna Haigla projektijuht.

Tallinna prioriteet on rajada 2025. aastaks Tallinna Haigla, kuhu koonduvad eelkõige Ida- ja Lääne-Tallinna keskhaiglad ning osa lastehaiglast.

"Tallinna keskhaiglatel on praegu umbes 900 000 ambulatoorset ravivisiiti aastas, sellest umbes 600 000 viime tulevikus üle Narva maantee kinnistutele, samuti umbes 50 000 statsionaarset ravijuhtumit, millest umbes 45 000 koondub üle Tallinna Haiglasse ning ka kogu päevaravi ehk umbes 21 000 visiiti," selgitas haigla projektijuht Sven Kruup.

Tulevase suurhaigla alginvesteering hoonestusse on ligikaudu 300 miljonit eurot, investeeringud meditsiinitehnoloogiasse 10 aasta intervalliga umbes 60 miljonit eurot, planeeritav rahaline käive ulatub aastas eeldatavalt 150 miljoni euroni.

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder lisas, et haiglalinnakusse on planeeritud lisaks mitmeid hooneid, mille täpsema sisu üle käivad veel arutelud.

"Planeeritavale alale on kindlasti tulemas Lasnamäe tervisekeskus koos perearstikeskusega ning mitmed haiglat toetavad hooned, kuid miks mitte ka psühhiaatriakliinik või patsientide hotellid, kui selleks on vajadus," lisas Mölder.

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.