Haigekassa seadus läbis teise lugemise

Haigekassa seadus läbis lõpuks teise lugemise.
Haigekassa seadus läbis lõpuks teise lugemise.

Eesti Haigekassa seaduse ja ravikindlustuse seaduse muutmise eelnõu teine lugemine, mis katkestati 16. mail, sai 6. juunil lõpetatud.

Eesti Haigekassa seaduse ja ravikindlustuse seaduse muutmise teine lugemine katkestati 16. mail ja muudatusettepanekute tähtajaks määrati 30. mai.

Muudatusettepanekute esitamise tähtajaks esitasid muudatusettepanekud Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioon ja Eesti Vabaerakonna fraktsioon. 

Monika Haukanõmm tutvustas Vabaerakonna fraktsiooni muudatusettepanekut, mille kohaselt nimetatakse haigekassa nõukogusse riigikogu liige sotsiaalkomisjoni ettepanekul. Juhtivkomisjon otsustas selle ettepaneku arvestamata jätta.

Tiina Kangro tutvustas Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni muudatusettepanekut, millega soovitakse vähendada Eesti Haigekassa nõukogu liikmete arv kuuele ja jätta haigekassa nõukogust välja Riigikogu esindaja. Juhtivkomisjon otsustas seda ettepanekutr täielikult arvestada. 

Komisjonis toimus hääletus. Vabaerakonna fraktsiooni esitatud muudatusettepaneku poolt hääletas Monika Haukanõmm, vastu Viktor Vassiljev.

Järgmisena läks hääletusele Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni esitatud muudatusettepanek. Selle poolt hääletas viis liiget: Igor Kravtšenko, Marika Tuus-Laul, Tiina Kangro, Viktor Vassiljev, Helmen Kütt ja vastu neli: Jüri Jaanson, Maris Lauri, Liina Kersna, Monika Haukanõmm.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.