Ministeerium soovib tõsta proviisoriõppe vastuvõtu arvu

Sotsiaalministeerium on teinud haridusministeeriumile ettepaneku tõsta proviisorite õppesse vastu võetavate üliõpilaste arvu.

Kuna tööturul on proviisoreid puudu ning proviisorite koolitamise mahu suurendamise vajadusele viitas ka OSKA analüüs, siis on sotsiaalministeerium teinud haridusministeeriumile ettepaneku tõsta proviisorite õppesse vastu võetavate üliõpilaste arvu ning määratleda TÜ-ga sõlmitavas tulemuslepingus ka proviisoriõppe vastuvõtuarv, mis oleks järgmiseks aastaks 40.

"Koolitustellimuse koosolek, kus lepitakse kokku õppekohtade arv uueks perioodiks, toimub aasta lõpus. Seega otsustatakse järgmise õppeaasta proviisorõppe vastuvõtuarv aasta lõpus," kinnitas sotsiaalministeeriumi esindaja Eva Lehtla. 

Ettepaneku proviisori ala õppekohtade arvu suurendamiseks tegi sotsiaalministeerium 2017. aasta lõpus, kuid selleks aastaks õppekohtade arvu ei suurendatud. Vastuskirjas öeldi, et õppekohtade arv on juba kokku lepitud. "Seega taotleme õppekohtade arvu suurendamist uuesti sel aastal," sõnas Lehtla.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.