Piiber: patsiente teavitatakse registreerimisel

Haigekassast öeldi, et  psühholoogide ning logo­pe
Pilt illustratiivne. Marienthali Kliiniku juhatuse liige Peep Piiber kinnitab,...

MPPK ja Marienthali Kliiniku juhatuse liikme Peep Piiberi kommentaar tekkinud olukorrale, kus teraapiafondi patsientidelt küsitakse Marienthali Kliinikus 15 eurot omaosalust.

Peep Piiber: "Artikli tekst jätab mulje, et MPPK-s on teraapiafondi patsientide omaosalus endiselt 5 eurot, mis on eksitav. MPPK lõpetas 2017. aasta lõpuga perearstidele teraapiafondi raames teenuste osutamise, otsustati keskenduda psühhiaatrilise eriarstiabi (psühhiaatri vastuvõtule on visiiditasu 5 eurot) ja rehabilitatsiooniteenuste osutamisele. 

Patsienti teavitatakse registreerimisel, et teraapiafondi teenust osutab Marienthali Kliinik, mitte MPPK. Seega väide, et patsient ei tea, millisesse asutusse tuleb, on väär. 

Leevenduseks patsientidele oli kokku lepitud, et jaanuar-veebruar osutas Marienthali Kliinik teenuseid endiselt 5 eurose omaosalusega.

Võimalik, et mõnel isikul (patsient või perearst), kelle jaoks asutus vahetus, jäi vastav teave kahe silma vahele või siis mõni patsient, kelle seansside vahe oli mitu kuud, ei saanud vajalikku teavet.

Isiklikult arvan, et perearsti teraapiafondi suunamisega ühe saatekirjaga määratud teraapiate hulk ei peaks kestma üle 3 kuu (olgu see suunamine siis psühholoogile, logopeedile või füsioterapeudile). Siis tuleks spetsialistil saata perearstile vahekokkuvõte, mille alusel perearst otsustab teraapia jätkamise vajaduse. See, kui patsient käib teraapias korra kvartalis, ei näe küll teraapia moodi välja.

Kommenteerin ka mõtet, et teraapiafondi teenust hakkaksid osutama vaid haigekassa lepingupartnerid. Paraku on tõsiasi, et näiteks Harjumaa lepingupartnerite juures on kliinilisi psühholooge tööl väga napilt, mistõttu oleks tulemuseks ülipikad järjekorrad."

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.