Teraapiafondi on hakatud üha rohkem kasutama

Eesti Perearstide Seltsi juht Le Vallikivil on hea meel, et perearstid on hakanud teraapiafondi üha rohkem kasutama.
Eesti Perearstide Seltsi juht Le Vallikivil on hea meel, et perearstid on...

Eesti Perearstide Seltsi president Le Vallikivi ütleb, et hoolimata teraapiafondi väga keerulisest administreerimisest ja spetsialistide vähesusest on perearstid järjest enam hakanud teraapiafondi kasutama, sest tegelikuks võitjaks on abivajav inimene.

Variaabelsus erinevate perearstide vahel teraapiafondi kasutamises on väga suur – on neid, kes on esimesel trimestril ära kasutanud kogu aastaks mõeldud raha, aga on ka neid, kes on teenust kasutanud vähe või üldse mitte. Neid äriühinguid, kust pole teraapiafondi raames ühtki patsienti suunatud, jääb õnneks järjest vähemaks – 2017. aastal ei olnud ühtki patsienti teraapiasse suunanud 95 asutust, 2018 on neid asutusi 74 – ja need 74 pärinesid kolmest maakonnast: Harjust, Pärnust, Ida-Virust. 

Osaliselt on selle põhjuseks kindlasti spetsialistide nappus või inforuumi suletus, mis võib olla põhjuseks Ida-Virumaal. Samas 15 Harjumaa keskust ei suuna patsiente teraapiafondi raames ilmselt puhtast ignorantsist.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.