Soomes soovitakse apteegiturule muudatusi

Soome apteegiturg on karmilt reguleeritud.
Soome apteegiturg on karmilt reguleeritud.

Soomes soovitakse purustada apteekide kartellilaadne tegutsemine ja tuua turule rohkem konkurentsi ning retseptivabad ravimid lubada ka mujale müüki.

Apteekide tegevust uurinud töörühm teeb ettepaneku suurendada konkurentsi apteegiturul, lasta vabaks ravimite hinnad ja loobuda omandipiirangutest, kirjutas Helsingin Sanomat.

Samuti võiks töörühma hinnangul kaaluda käsimüügiravimite müüki lubamist ka mujal kui vaid apteegis. Viimase eelduseks peaks olema siiski professionaalne raviminõustamine. Samuti soovitatakse üle vaadata, kas mõned retseptiravimid võiks hoopis vabas müügis olla. Muudatusettepanekud teinud töörühma koostas, sellele ülesanded andis ja seda rahastas esmatarbekauplusi ühendav organisatsioon Päivittäistavarakauppa ry (liikmed näiteks Kesko, Stockmann, SOK, Lidl, R-kioski jt).

 

 

 

Töörühma poolt koostatud raport kritiseeris praegust korraldust, milles ei ole arvestatud piisavalt kliendiga ehk ravimi kasutajaga. Ravimite jagamise süsteem on „monopolistlik ja kartellilaadne“

Töörühma hinnangul tuleb seaduse raskuskese viia apteekide omandilt pigem sellele, milline nõustamine peab ravimitega kaasas käima. Töörühm soovitab ka ravimite müügiarvule tugineva maksumäära tühistamist.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.