Terviseamet teeb järelevalvet vaid registrisse kantute üle

Tasulisi homöopaatilise vaktsineerimise loenguid pidava isiku suhtes jäävad terviseameti käed lühikeseks, kuna tegemist pole tervishoiutöötajaga.

Ehkki Terje Tähe on lõpetanud Tartu Ülikooli proviisorina, ei tööta ta sellel alal juba aastaid, kirjutas ERR.

Ennast terapeudiks nimetav Tähe ei ole kantud ka tervishoiutöötajate registrisse, kuigi ta peab loenguid tervishoiust ja juhendab muuhulgas ka rasedate joogatunde.

Kuivõrd terviseamet teeb järelevalvet vaid tervishoiutöötajate registrisse kantute üle, jäävad ameti käed tema tegevuse otsesel piiramisel lühikeseks.

"Terje Tähe ei ole tervishoiutöötaja ega ole ka kantud terviseameti tervishoiutöötajate registrisse. Mida terviseamet homöopaatilise vaktsineerimise kaasuses ette võtab, sõltub kogutud tõenditest ja selgunud asjaoludest," tõdes terviseameti kommunikatsiooninõunik Simmo Saar.

ERR kirjutas eelmisel nädalal Terje Tähe korraldatavatest loengutest, kus lektor õpetab värskeid emasid oma lapsi homöopaatilisel teel "vaktsineerima".

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.