Eestis puuduvad hambaarstide ravijuhendid

Eesti hambaarstidel pole mitte ühtegi ametlikku ravijuhendit.
Eesti hambaarstidel pole mitte ühtegi ametlikku ravijuhendit.

Medihub kirjutab, et kurioossel kombel pole Eesti hambaarstidel mitte ühtegi ametlikku ravijuhendit.

Medihub kirjutab, et hambaravi kvaliteet on tundlik teema - seda nii kliinikute kui ka patsientide vaatepunktist. Kui uurida, mida patsiendid arvavad suurtest hinnaerinevustest, siis sageli kõlab arvamus, et odavat hinda ei saa usaldada. Sellele järgneb lugu isiklikust kogemusest, kus ühe hambaarsti juures on tehtud sedavõrd suurt praaki, et teine tohter ei jõua pärast ära imestada (loe: parandada). Kui küsida arvamust hambaarstidelt, siis tunnistatakse, et Eestis võib kohata spetsialiste, kelle töö kvaliteet ei kannata üldse kriitikat ja ravivõtted on aastakümneid maha jäänud. Oma nimega ei soovita kvaliteedi osas sõna võtta, sest kolleegide kritiseerimist avalikkuses peetakse ebaeetiliseks.

Terviseamet viis 2014. aastal läbi sihtuuringu, mille raames kontrolliti hambaravikabinettides meditsiiniseadmete kasutamist ja nõuetele vastavust. Sihtuuringu käigus koostati hambaraviteenuse osutajatele juhend „Juhend meditsiiniseadmete kontrolliks, hoolduseks ning dekontamineerimisprotsesside läbiviimiseks“. 

Aastatel 2014-2017 kontrollis Terviseamet juhendi koostamise järgselt kokku 64 asutust, millest 29 juhul esines kehtestatud nõuete rikkumisi. 

Kui juba seadmete hooldamise ja nõuetekohase käitlemisega on tõsiseid probleeme, siis tekib arusaadavalt küsimus, kuidas on lood ravijuhendite järgmisega.

Selgus, et mingil seletamatul kurioossel kombel pole Eesti hambaarstidel mitte ühtegi ametlikku ravijuhendit! See tähendab, et rahvusvahelisi ravijuhendeid pole tõlgitud eesti keelde ega ka mitte Eesti oludele vastavaks toimetatud. Igaüks vaadaku ise, kus ennast koolitab ja kust leiab õppekirjandust.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.