Lahkumine kodumaalt või plastiline operatsioon?

Häbiposti löödud arstile jääb valik kas kodumaalt lahkuda või õppida omale teine eriala.
Häbiposti löödud arstile jääb valik kas kodumaalt lahkuda või õppida omale...

Medihub kirjutab, et arstide pihta suunatud meediapeks sunnib sihtmärgiks olnuid Eestist lahkuma või identiteeti vahetama.

Medihub kirjutas, et Eesti Päevaleht ja Delfi avaldasid eile ridamisi artikleid Soomes kõlbmatuteks tunnistatud, kuid kodumaal töötavatest tohtritest. Abiperearstina töötav Viktoria Pronevitš võeti tugevalt pihtide vahele. Doktor oli ise veendunud, et pakub väga head ravikvaliteeti, kuid kahjuks nappis Soomes töötamiseks keeleoskust. Arstiga sama arvamust ei jaganud aga mõned tema patsiendid. Viktoria Pronevitši tööandja Kalamaja Perearstid OÜ juhataja kaitses töötajat kiivalt, võrreldes teda teadmiste poolest lausa professoriga. Peamine tööandja on pärast Soomest lahkumist olnud dr Pronevitšil siiski Viru Vangla.

Võiks küsida, kas nüüd on lõpuks kätte jõudnud arstide mihklipäev? Mõned kommentaatorid ruigavad rõõmust: „Paras neile, mida nad siis tulevad meie õue peale haigeid ravima!“ Loomulikult ei ole aktsepteeritav, kui väljapraagitud arst ei õpi ka enda suurtest vigadest ning jätkab samal viisil alati ja igal pool. Selline käitumine viitab kas erakordsele nahaalsusele või süüdimatusele.

Siiski oleks huvitav teada, mida peavad need kümme aastat arstiks õppinud inimesed tegema, et võiksid välja teenida lunastuse? Napilt vanglast pääsenud, kuid siiski vanglasse tööle läinud arstid tuleb ilmselt ka sealt minema peletada! Kas pärast eksimusi peab arst hakkama koristajaks või minema tööle kalatehasesse fileerijaks, visates kümme aastat õpingutele kulunud ja kulutatud aega lihtsalt minema? Kindel on see, et pärast sellist klaperjahti ei suuda ükski empaatiline arst enam normaalselt tööd teha. Teda jäävad saatma halb maine, pidev ärevus ja kolleegide kõõrdi heidetud pilgud. Areneda võivad depressioon ja võimetus tööst rõõmu tunda. Eestis meediapeksu läbinud arstil on järgmised variandid: kodumaa tolm jalgadelt lõplikult pühkida; vahetada nime ja teha plastiline operatsioon, õppida uus amet.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.