Ülle Rebane: Karjub see, kel häda kõige suurem

Eesti Apteekrite Liidu esinaine Ülle Rebane.
Eesti Apteekrite Liidu esinaine Ülle Rebane.

Kes on vähegi seotud apteegiteemaga, on märganud, missugune meediasõda on viimasel ajal seoses apteekide omandireformiga lahti läinud, kirjutab apteekrite liidu juht Ülle Rebane.

Kust tuleb neil vastalistel arusaam ja kindel veendumus, et apteeker apteegi pidamisega hakkama ei saa?

Kas keegi kahtleb, et advokaat või notar ei saa oma büroode pidamisega hakkama? Kas perearstid ei saa hakkama perearstipraksistega? Ei ole põhjuseta antud taoliste erialade esindajatele õigust ise otsustada oma tegevuse üle. Täpselt samuti on enamuses Euroopa riikides ja peaks olema ka Eestis proviisorite ja apteekide puhul.

Kust tulevad praegu meediasse artiklid a la „mu proviisorist ema on shoki äärel, et peab hakkama apteeki pidama..."? ( nagu sunniks keegi selleks!)

Või: "Meil ei leidu proviisoreid, kes tahaksid apteeki pidada. Omadireformi järgselt pannakse suur osa apteeke kinni ja teenus muutub kättesaamatuks!"

Hirmutatakse alusetult inimesi, justkui keegi jääks tulevikus ravimitest ilma. Ei loe see, et proviisorid ütlevad, et nad soovivad pidada apteeke. Ei loe ka see, et oleme proviioritena läbi viinud küsitluse endi hulgas. Ei loe Med24 küsitlus. Ei loe Faktum Ariko küsitlus, mille telllisime ainult seetõttu, et meid endid ei usutud.

Demagoogia teemal, et ketiapteegid ei saa oma haruapteeke kolida maapiirkondadesse (19.06. uudis). Millal enne on apteegiketid pidanud (mõne üksiku erandiga) apteeke vähese nõudlusega piirkonades ehk maal? Maal on olnud ja on senimaani apteekide pidajateks proviisorid, keda võib nimetada tõeliseks maa soolaks! Olles ainus töötaja omaenda apteegis, ei saa nad endale isegi vabu päevi lubada! Lubage naerda selle peale, et apteegikett sellist ebarentaablust lubaks!

Mida teevad poliitikud? Pange tähele, neid on vaid üksikuid, aga seda valjemini karjuvad!

Karjuvad need poliitikud, kes on hädas oma tulevase valimiskampaania rahastamisega. Suure raha ootus on see, mis paneb oma seniseid tõekspidamisi ja lubadusi muutma ja uusi jumalaid teenima.

Nimesid ei nimeta, kuigi need on teada.

Nimetatud "jüngrite" lobitöö on mõjutanud ka justiitsministeeriumi ( jälle 19.06. avaldused meedias) ja konkurentsiametit.

Konkurentsiametil on huvitav ettepanek - "Kui seaduse täitmist pole võimalik tagada (ei tea, miks??), peab uue seaduse tegema" (??)!

Kes vastutab selle eest, et konkurentsiamet oma tööd korralikult teeks? 

Selle asemel, et karjuda, nagu "tankistproviisorite" tekkimine on põhjuseks, et seadust muuta, võiks oma tööd korralikult teha!

Alati, kui antakse võimalus, tekib seadusest kõrvalehiilijaid. See on ilmselt kõigi erialade puhul võimalik. Proviisorid ei ole selle üle uhked, et meie hulgas on ketiapteekide poliitika ja huvidega kaasajooksjaid. Peame taolise "lastehaiguse" üle elama.

Lõpetuseks tahaks öelda oma apteekritest kolleegidele – olge sirge seljaga, suhtuge meediakajastustesse kriitikameelega. Kõik ei ole tõde, mis kirja pandud. (Kindlasti mõne jaoks mitte ka seesama artikkel). Tark on see, kes oskab vahet teha!

Lisa kommentaar

  • Ülle Rebane,
    proviisor ja Eesti Apteekrite Liidu esinaine

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.