Kallis, kuid lootusrikkalt tõhus uus migreeniravi

Uus migreeniravim.
Uus migreeniravim.

Soome arstide portaal Mediuutiset kirjutab uuest, kuid kallist migreeniravimist erenumabist, mille annus maksab sadu eurosid. Soomes on see saadaval sügisest.

Osal erenumbai kasutajatest on Mediuutiste kinnitusel migreen täielikult kadunud. 

Euroopa ravimiameti (EMA) müügiloa just saanud bioloogilisest migreeni ennetusravimist on saadud häid tulemusi. Uuringutes osalenutest 20% on saanud üllatavalt häid tulemusi. Osal erenumabi kasutajatest on migreen täielikult kadunud. Kuid osale ei ole ravimil mingit mõju.

"Ennetuse eesmärgiks on vähendada migreenihoogusid," selgitas neuroloog Petra Keski-Säntti Terveystalosta. Uus ravim on süstitav, ja ühe annuse hind on vähemalt sadu eurosid. Mõeldud on see täiskasvanutele migreeni profülaktikaks, kellel esineb vähemalt 4 migreenihoo päeva kuus.

"Kalli hinna tõttu see vaevalt asendab vanu ravimeid," nentis Keski-Säntti. Soomes pole veel ka kindel, milline saab olema selle ravimi soodustus - turule see on tulemas sügisel.

Uue ravimi pikaajalise toime ja turvalisuse osas vajatakse veel lisauuringuid. 

Ravimi omanik Novartis andis mais teada, et USA toidu- ja ravimiohutusamet FDA on andnud sellele müügiloa täiskasvanute raviks USAs. Seal on see nimetuse Aimovig all.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.