Üks tervishoiualane kaebus päeva kohta

Terviseameti uus maja Tallinnas.
Terviseameti uus maja Tallinnas.

Eelmisel aastal menetles terviseamet keskmiselt ühte tervishoiualast kaebust kalendripäevas ehk 358 kaebust, mis on 2013. aastaga võrreldes enam kui 100 kaebuse võrra rohkem.

Terviseametile esitatud tervishoidu puudutavate kaebuste arv on viimase viie aasta jooksul pidevalt tõusnud, teatas amet oma pressiteates.

Tervishoiuteenuste  kvaliteedi ekspertkomisjonile edastas terviseamet 2017. aastal lahendamiseks 6 korda enam kaebusi kui 2013. aastal.

„Üheks kaebuste arvu kasvu põhjuseks on kindlasti inimeste teadlikkuse suurenemine ja soov saada kindlustunne, et teenuse osutamine on olnud asjakohane,“ ütles terviseameti järelevalve osakonna nõunik Eve Pilt, kelle sõnul pole küll enam kui pooltel juhtudel esitatud kaebused olnud põhjendatud.

„Statistikat mõjutab ka tõsisasi, et arvestatav osa kaebustest laekub kinnipeetavatelt, kelle puhul pole suurem osa kaebusi enamjaolt põhjendatud,“ lisas ta.

Ekspertkomisjon on abiks

Sageli soovivad patsiendid lisaks hinnangule, kas tervishoiuteenuse osutamisel järgiti õigusaktides kehtestatud nõudeid, ka hinnangut tervishoiuteenuse sisulisele kvaliteedile, jätkas Pilt. Tema sõnul tehakse selliste kaebuste menetlemisel koostööd sotsiaalministeeriumi juures asuva tervishoiuteenuste  kvaliteedi ekspertkomisjoniga. Sinna võib pöörduda nii patsient, tervishoiuteenuse osutaja kui ka terviseamet juhul, kui on tekkinud kahtlus tervishoiuteenuse osutamise kvaliteedi või ohutuse, arsti otsuse või ravivea suhtes.

Ettekirjutusega lõppenud menetluste aluseks on muuhulgas neljal korral olnud tervishoiuteenust osutavast asutusest laekunud informatsioon, viiel juhul on terviseametit rikkumisest teavitanud ravimiamet, neljal juhul haigekassa, kahel juhul arst ning ühel juhul Viru ringkonnaprokuratuur.

 Kokku teeb terviseamet järelevalvet 18 eriseaduse alusel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.