Väljarändajaid arste võiks nimepildi meeles pidada

Arstide välismaale minek endiselt loid.
Arstide välismaale minek endiselt loid.

Terviseameti ülevaade II kvartali jooksul dokumendid välismaal töötamiseks välja võtnud arstidest annab vaid 10 arsti, koos I kvartali arstidega on neid kokku 21.

Dokumendid on välismaal töötamiseks välja võtnud II kvartalis üks kardioloog, üks silmaarst, 2 psühhiaatrit ja 6 üldmeditsiini arsti, viimased eeldatatavsti on noored, veel residentuuri mittevalinud arstid. Võrreldes eelmise aasta II kvartaliga on seis sama, toona võttis paberid välja 11 arsti.

I kvartalis võttis dokumendid välja kokku 11 arsti, neist 2 silmaarsti, üks perearst, kaks sisearsti ja üks taastusraviarst, lisaks uroloog ja vaskulaarkirurg ja 3 üldmeditsiini arsti. Mullu I kvartalis võttis dokumendid välja vaid 8 arsti.

Dokumendid välismaal töötamiseks on veel välja võtnud 2 proviisorit ja 14 üldõde, kuid mitte ükski hambaarst või ämmaemand.

Ülevaade on täpsem terviseameti tabelis, mis sisaldab ka korduvalt väljastatud tõendeid, välja arvatud samal aastal korduvaid. Tervishoiutöötaja võib samaaegselt teises riigis töötades jätkata töötamist ka Eestis – ennekõike on see nii Eestist Soome siirdunud tervishoiutöötajate puhul.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.