Tamro juht taotleb apteekide omandipiirangute kaotamist

Tamro Eesti juht Leon Jankelevitsh
Tamro Eesti juht Leon Jankelevitsh

Ravimite hulgimüügifirma ja apteegiketi omaniku Tamro Eesti juht Leon Jankelevitsh edastas valitsuse liikmetele seisukohad apteegireformi osas, mille eesmärgid on pärast paariaastast pausi taas arutlusele võetud ka poliitikute vahel.

Teema puudutab ravimiseaduse muutmise eelnõu. Tamro Baltics tegevjuht ja Tamro Eesti juhatuse liige Leon Jankelevitshi kõrvutab ja kommenteerib oma pöördumises sotsiaalministeeriumi 26. juunil valitsusele tehtud ettepanekus valitsusele toodud väiteid omapoolsete faktidega. 

Ta tsiteerib mitmes kohas ka konkurentsiametit, kes on rõhutanud varem ja teatanud ka juunis, et üldapteegi ja ravimite hulgimüüja integratsiooni keeld ei aita kaasa konkurentsiolukorra paranemisele, vaid omab hoopis vastupidist mõju. 

Jankelevitsh meenutab, et omandipiirangute idee toodi välja riigikogus. "Ministeerium on oma seotust sellega alati eitanud ning lõpuks, peale aastaid antud lubadusi, loobus ministeerium sel aastal ka omandipiirangute regulatsioonile tagantjärele mõjuanalüüsi tegemisest," jätkas Jankelevitsh.

Samas on tänaseks tema sõnul olemas lisaks konkurentsiameti eksperthinnangutele ka juba praktilised näited omandipiirangute vastupidisest mõjust ravimiseaduse muudatuste deklaratiivsetele eesmärkidele suuremast konkurentsist ning kõrgemast apteegiteenuse kvaliteedist.

Tema kinnitusel on sotsiaalministeerium võtnud värskele ravimiseaduse muutmise eelnõule (656 SE) hinnangut andes alusmaterjaliks aegunud ja ebakorrektsed allikad.

Oma pöördumises taotleb ta apteekide omandipiirangute kaotamist ja parlamentaarse diskussiooni avamist ravimiseaduse muutmise teemal, et tagada ravimimüügi jätkusuutlikkus ja valdkonna areng Eestis.

Lähemalt saab Tamro Eesti juhi arvamust lugeda siit.

Loe ka seda Leon Jankelevitshi arvamust  2017 augustist.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.