Valikupartnerid saavad rohkem raha ja vähem ravijuhte

Haigekassa silt Tallinnas.
Haigekassa silt Tallinnas.

Haigekassa statistika järgi on valikupartnerid viimase 4 aasta jooksul saanud aasta-aastalt pisut rohkem lepingumahtu rahas, kuid vähem ravijuhtudes.

Üks ravijuht on seega haigekassale aasta-aastalt kallimaks muutunud.

Kui 2014. aastal oli valikupartneritele haigekassa poolt eraldatud tegelik lepingumaht 38 mln eurot, siis eelmisel aastal 43 mln eurot. Lepingu ravijuhud on seejuures vähenenud. Kui 2014. aastal telliti valikupartneritelt kokku 634 000 ravijuhtu, siis eelmisel aastal 584 000 juhtu.

Kokku tellis haigekassa eelmisel aastal eriarstiabi ravijuhte 629 mln euro eest ja 3,18 mln ravijuhtu.

Kõige rohkem rahaliselt ostab haigekassa teenuseid valikupartneritelt kirurgia vallas. Järgnevad sisehaigused ja oftalmoloogia. Suurenenud on ostud sünnitusabi- ja günekoloogia vallas, mullu kokku 6,2 mln euro eest. Psühhiaatriat osteti valikupartneritelt 5,9 mln euro eest eelmisel aastal.

Onkoloogilist teenust viimase 4 aasta jooksul ei ole valikupartneritelt üldse ostetud ja ostud on lõppenud ka pediaatria erialal.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.