2017 oli Unimedile kasvuaasta

Unimed Kliinikud OÜ on möödunud aastaga rahul: müügitulud kasvasid mõlemas põhivaldkonnas ehk nii ortodontias kui hambaravis.

Unimed Kliinikud OÜ (endise nimega Ortodontiakeskus OÜ) müügitulude kasv võrreldes 2016. aastaga oli 13,7% ja seda hoolimata asjaolust, et 2017.a I kvartalis müüs ettevõtte unekeskuse ja päevakirurgia ärisuuna uuele investorile. Nimetatud tehing oli vajalik samm ettevõtte kulude baasi restruktureerimisel ning firma majandusliku stabiilsuse saavutamisel, selgitatakse majandusaasta aruandes.

Täpsemalt olid ettevõtte müügitulud 2017. aastal 10,2 miljonit eurot (2016. a 9,0 miljonit). Kahjumit teeniti 28 581 eurot (2016. a 1,94 miljonit).

„Aruandeaasta olulisemaks saavutuseks võibki lugeda ettevõtte kasumlikuks muutmist, mis kalendriaasta kokkuvõttes viis ettevõtte peaaegu nulli,“ kirjutab Unimed oma aruandes. “Sellele aitas kaasa nii kahjumlike tegevusalade müük kui tööprotsesside efektiivistamine ja varasemalt tehtud investeeringute tasuvuspunkti saabumine.“

Aruandest selgub, et piirkondlikult tegi suurima arengu läbi Tartu kliinik, kus 2016. aasta lõpul koliti uutesse ruumidesse – tänu lisandunud arstidele ning täiendavatele kabinettidele oli võimalik müügitulusid oluliselt kasvatada. Lisaks omandas Unimed kliinikud Tartus 2017. aasta alguses Medicum AS-ilt hambaravi käitise – tehingu tulemusena kasvas kliiniku arstkond ja patsientuur, suurenes laste hambaravi haigekassa lepingu maht ning lisandus haigekassa leping näo- ja lõualuude teenuste osutamiseks.

Tallinna kliiniku jaoks oli 2017. aasta samuti edukas – kliiniku müügitulu kasvas eelkõige tänu uute arstide liitumisele ja paremale töökorraldusele. Juba olemasolevate ruumide suuremas ulatuses kasutusele võtmine parandas ka kliiniku kasumlikkust.

Unimedi keskmine töötajate arv 2017. aastal oli 157 (2016.a 136) ja tööjõukulu 5,61 miljonit eurot (2016. a 5,77 miljonit). Majandusaastal juhatusele tasusid ei arvestatud (2016. a 50 398 eurot).

Unimed Kliinikud OÜ juhatusse kuuluvad Marja-Liisa Alop, Terje Saarepuu ja Kristjan Gutmann

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.