Siret Trull • 20. juuli 2018
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Lasn: ehk Tervisekassa panustaks ennetusse Haigekassast enam

Arst-resident Andres Lasn  Foto: Raul Mee / Äripaev

Arst-resident Andres Lasn leidis Haigekassa aruandeid uurides, et tervise edendamisele ette nähtud kulud pole 20 aastaga proportsionaalselt kuidagi muutunud ning avaldas lootust, et potentsiaalne Tervisekassana panustataks ennetusse Haigekassast rohkem.

„Haigekassa võimaliku Tervisekassaks ümbernimetamise valguses otsustasin Haigekassa struktuurireformijärgsed (2001. a) majandusaasta aruanded tervise edendamise ja üldarstiabi kui haiguste ennetamisega tegeleva eriala vaatevinklist üle vaadata,“ kirjutas Lasn. „Nagu numbritest välja tuleb, siis viimase peaaegu 20 aasta jooksul ei ole tegelikult tervise edendamisele ja üldarstiabile ette nähtud kulud proportsionaalselt kuidagi muutunud. Tervise edendamisele ja üldarstiabile on haigekassa pidevalt pühendanud vastavalt ~12…14% ja ~0.15…0.5% tervishoiuteenuste hüvitiste kogusummast (eriarstiabile ~77…80%, üldarstiabi:eriarstiabi kulude suhe ~1:15…1:18 ).“

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee