Kes vastutab, kui ravimit pole?

Ravimite kättesaadavuse probleemid Euroopas on süvenevad, mistõttu on Euroopa Komisjon avaldanud täpsustavad selgitused, kes vastutab, kui ravimit ei ole.

Kui vajalik ravim ei ole kättesaadav, võib sellel olla erinevaid põhjusi. Ravim võib olla müügilt kadunud ajutiselt või lõplikult, selgitas ravimiamet.

Kuna ravimimüügiahel ja -tingimused on rahva tervise kaitseks üks enimreguleeritud valdkondi Euroopa Liidus, on ka õigusaktides kirja pandud, kelle kohustus on ravimid kättesaadavaks teha. Kättesaadavuse probleemid Euroopas siiski ei ole kadunud, vaid pigem süvenevad, mistõttu on Euroopa Komisjon avaldanud täpsustavad selgitused, kes vastutab, kui ravimit ei ole.

Juhend kirjeldab senisest täpsemalt nii ravimitootjate/müügiloahoidjate kui ka hulgimüüjate kohustusi ja vastutust ravimitega piisava ja pideva varustamise tagamisel. Juhtnööre antakse ka riikidele ravimiettevõtjatele täiendavate piirangute ja kohustuste seadmiseks.

Juhend on leitav siit.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.