Ravimresistentsus muudab gonorröa ravi

Ravimiresistentsuse levimine muudab gonorröa ravimise senisest keerulisemaks samal ajal kui nakatumine on kiiresti kasvanud.
Ravimiresistentsuse levimine muudab gonorröa ravimise senisest keerulisemaks...

Ravimiresistentsuse levimine muudab gonorröa ravimise senisest keerulisemaks samal ajal kui nakatumine on kiiresti kasvanud. Selle murelikuks tegeva seose tõttu muudeti Soomes sel kevadel ka gonorröa ravijuhiseid.

Nakatumine on sagenenud Soomes nii naistel kui ka meestel, kuigi enamik nakkuseid diagnoositakse meestel. Haigus on murekstegevalt sagenenud noortel täiskasvanutel, kirjutas Mediuutiset.

„Medikamentoosse ravi planeerimisel tuleb arvestada haigust tekitava bakteri suurenenud resistentsusega mõningate ravimite suhtes,“ teatas ravijuhendi töörühma kuulunud naha- ja suguhaiguste arst Eija Hiltunen-Back  pressiteates.

Uus juhend lihtsustab ka hiljuti haigusetekitajaks arvatud sugulisel teel leviva Mycoplasma genitalium infektsiooni diagnoosimist ja ravi.

Juhend soovitab teha visiidi ajal patsiendile suguhaiguste intervjuu ja kliinilised uuringud. Juhitakse ka tähelepanu, et nakkusriski ja -aja väljaselgitamine on oluline usaldusväärsete kliiniliste uuringute planeerimiseks. Proove soovitatakse võtta ka neelust ja pärakust.

Juhend meenutab, et nakkuse jälitamine on oluline osa suguhaiguste ennetamisest. Nakkushaiguste seaduse kohaselt on raviarst vastutav, et ühiskonnale ohtlikku haigust või nakkushaigust põdev jälgitav ja võimalikud nakatunud saadetakse uuringutele ning ravile.

Uue juhendi eesmärk on vähendada suguliselt teel levivate haiguste esinemist Soomes ja ennetada haigusest tingitud tagajärgi.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.