Täna arutatakse tervise arengukava

Teismelised
Et noored ka vanemaks saades terved oleksid, tuleb neid toetada tervislike...

Täna arutatakse ministeeriumite ühishoones rahvastiku tervise arengukava.

Ministeeriumite ühishoone suures saalis toimub neljapäeval ja reedel rahvastiku tervise arengukava 2020-2030 tervist toetavate valikute programmi arutelu sidusrühmade ja seotud asutuste esindajatega. 

Tervist toetavate valikute arutelul otsitakse vastuseid küsimustele:
•             Kuidas muuta meid ümbritsev keskkond selliseks, et see oleks ohutu ja tervist ning inimese arengut toetav?
•             Kuidas muuta meie igapäevane elukeskkond selliseks, et kõigil oleks ligipääs vajalikele hoonetele, kvaliteetsele joogiveele jne?
•             Missugune peab olema meid ümbritsev keskkond, mis aitab muuta tervislikud eluviisid igapäevaseks tavaks enamikele Eesti elanikele?
•             Missugune info, millal ja kuidas peaks jõudma inimesteni/organisatsioonideni, et nad oskaksid ja saaksid keskkonnast tulenevaid riske vältida või vähendada?
•             Kuivõrd on meil innovatsioon ja tervisemõjude hindamine jõudnud keskkonna kujundamisse? Kas vajame selles osas enamat?
•             Kuidas vähendada inimeste riskikäitumist?
•             Mida peame tegema, et meie inimesed elaksid kaua, tervena ja õnnelikuna?
 
Tegemist on uue rahvastiku arengukava koostamise raames toimuvate suurte avalike kaasamisüritustega, millest esimese programmi arutelu toimus 29. mail ja millest saab lugeda SIIN

Rahvastiku tervise arengukava 2020-2030 hakkab koosnema kolmest programmist - tervist toetavate valikute programm, tervist toetava keskkonna programm ja inimkeskse tervishoiu programm.
 
 
 
 
 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.