Violetta Riidas • 16 august 2018 13:30
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Kas ravimiesindaja võiks töötada ka apteekrina?

Ravimitootjate Liidu Eetikakomiteele esitati küsimus, kas ravimiesindaja, kes on ühtlasi ka proviisor, võib teha apteegis öövahetusi ja seda juhul kui apteek ei kuuluks ravimiesindaja piirkonda.  Foto: Andras Kralla / ÄP

Ravimitootjate liidu eetikakomiteele esitati küsimus, kas ravimiesindaja, kes on ühtlasi ka proviisor, võib teha apteegis öövahetusi ja seda juhul kui apteek ei kuulu ravimiesindaja piirkonda.

Ravimitootjate liidu eetikakomitee liikmete sõnul on sarnast juhtumit arutatud ka aastal 2010, mil ravimifirma esindaja töötas samal ajal nii arsti kui ka ravimiesindajana. Tookord jõudis REK otsusele, et tegemist on koodeksi art. 14.2 rikkumisega, mille kohaselt lasub ravimifirmal täielik vastutus huvide konflikti vältimise eest ravimiesitleja töö ning ravimite väljakirjutamise (ehk arstitöö) vahel. Ravimite müügitööga tegelev ravimifirma töötaja ei tohi töötada samaaegselt ravimite väljakirjutamise või väljastamise õigust omaval ametikohal ning ei tohi ka olla majanduslikult huvitatud (palgaskeemid, boonused jne) ravimite müügist, mille väljakirjutamist ta saab mõjutada samaaegselt kutsetööd tehes. Samuti sätestab koodeksi art. 17 ravimisendaja tegevuse piirangud.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee