Kuressaare haigla oleks valmis ise keemiaravi osutama

Kuressaare haigla ravijuht ja hematoloog Edward Laane.
Kuressaare haigla ravijuht ja hematoloog Edward Laane.

Kuressaare haigla on valmis koos Saaremaa vallaga lahendama hinnanguliselt 100 000 eurot maksva ravimite lahustamiskeskuse probleemi, kui see aitaks kaasa vähiravi korraldamisele Kuressaares.

Saarte Hääl kirjutas, et niigi kurnatud vähihaiged peavad ravisüsti saamiseks Tallinnas käima, kuna seadus ei luba siinses haiglas seda protseduuri teha. Kuressaare haigla ravijuht Edward Laane kinnitas lehele, et valmidus selle teemaga tegelemiseks on haiglal olemas.

Sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juhi Heli Paluste sõnul on vähiravi puhul märksõnadeks kvaliteet ja ohutus. "Kõik võimalused ravitingimuste parandamiseks on arutamist väärt, aga lahendused ei saa tulla kvaliteedi ja ohutuse arvelt," ütles ta ning lisas, et mõistab ka saarlaste muret.

Paluste selgitas, et keemiaravi teostamine nõuab spetsiaalseid tingimusi ravimite lahustamiseks ja ettevalmistamiseks ning kindlasti ka kogenud ja väljaõppinud personali.

"Spetsiaalne lahustamiskeskus on ühtlasi kallis investeering ja meile teadaolevalt ei ole üheski üldhaiglas praegu neid võimalusi," märkis ta. Paluste lisas, et erialaühendused ei ole seni ravivõimaluste laiendamist üldhaiglatesse kordagi ettepanekuna tõstatanud.

Täismahus lugu Saarte Hääles.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.