Pressiteade

Uuringu tulemused: empagliflosiini lisamine insuliinile 1. tüüpi suhkurtõve puhul

Boehringer Ingelheim ja Lilly annavad teada positiivsetest tulemustest olulises III faasi uuringus, kus hinnati empagliflosiini lisamist insuliinile 1. tüüpi suhkurtõvega patsientidel.

Ingelheim, Saksamaa ja Indianapolis, USA, 25. juuni 2018 – Boehringer Ingelheim ja Eli Lilly and Company (NYSE: LLY) andsid täna teada, et mõlemas EASE III faasi programmi juhuslikustatud uuringus, kus hinnati empagliflosiini kombineerimist insuliinraviga 1. tüüpi suhkurtõvega täiskasvanud patsientidel, saavutati esmane tulemusnäitaja. Esmane tulemusnäitaja, milleks oli platseeboga võrreldes HbA1c sisalduse muutus võrreldes algseisuga 26 nädalat kestnud ravi käigus, saavutati kõikide uuritud empagliflosiiniannuste (2,5, 10 ja 25 mg) korral.

Maailmas on 1. tüüpi suhkurtõvega täiskasvanud patsiente umbes 30 miljonit.1 See on autoimmuunne haigus, mille puhul ei tooda keha ise piisavalt insuliini ja veresuhkru reguleerimiseks on seetõttu vaja kogu elu manustada insuliini. Mõnedel 1. tüüpi suhkurtõvega patsientidel on vaid insuliini abil keerukas veresuhkrusisaldust reguleerida. Lisaks on 1. tüüpi suhkurtõvega patsientidel selliste tüsistuste nagu nägemiskaotuse, südamehaiguste, neeruhaiguste ning amputatsioonide risk suur.

„Vaatamata viimase aja saavutustele insuliinravi ja patsienditoe valdkonnas ei ole 1. tüüpi suhkurtõvega patsientidel kerge saavutada optimaalset veresuhkrusisaldust. Empagliflosiin on efektiivne ja uuritud ravim, mida kasutatakse 2. tüüpi suhkurtõvega täiskasvanud patsientide ravis. Meie kliiniliste uuringute programmi eesmärk on jätkuvalt leida võimalikke viise, kuidas aidata suhkrutõvega täiskasvanud patsiente,“ ütles Boehringer Ingelheimi kardiometaboolsete raviviiside kliinilise arendamise üleilmne juht dr Jyothis George. „Boehringer Ingelheim ja Lilly ootavad väga võimalusi jagada EASE III faasi programmi tulemusi Euroopa diabeediuurimise ühingu koosolekul.“

Mõlemas uuringus leitud ohutusprofiil vastas üldiselt varasematele empagliflosiiniga saavutatud tulemustele. Diabeetilise ketoatsidoosi kinnitatud juhtude arv 1. tüüpi suhkurtõvega täiskasvanud patsientidel oli 2,5 mg empagliflosiini ja platseebot saanute rühmas võrreldav ning 10 mg ja 25 mg empagliflosiini rühmas oli selle esinemine sagedasem kui platseeborühmas.

EASE III faasi programmi tulemusi esitletakse Euroopa diabeediuurimise ühingu (EASD) koosolekul 4. oktoobril 2018 Berliinis.

Praegu ei ole empagliflosiin heaks kiidetud 1. tüüpi diabeediga patsientidel kasutamiseks. Boehringer Ingelheim ja Lilly arutavad edasisi samme ning uurivad ravimivaldkonda reguleerivatelt asutustelt võimalusi.

Viited:

1 International Diabetes Federation. IDF Diabetes Atlas. 8th edn. 2017, Available at: http://diabetesatlas.org/resources/2017-atlas.html.

Lisa kommentaar

  • Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG Eesti filiaal
    Pärnu mnt 141, 11314 Tallinn, Harjumaa
    Kontaktinfo 6 128 000

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.