Viimane samm tehtud – erasektoris enam sünnitada ei saa

Elite sünnitusosakond kohandatakse sobivaks tööpaigaks eriarstidele. Pildil kliiniku juht ja arst Andrei Sõritsa.
Elite sünnitusosakond kohandatakse sobivaks tööpaigaks eriarstidele. Pildil...

Elite kliinik lõpetab plaanilise keisrilõike osutamise, sellega hääbub ka igasugune sünnitusteenuse pakkumine eratervishoiuasutuste poolt.

Elite Kliinik teatas täna oma sotsiaalmeedia kontol, et lõpetab 20. septembrist plaaniliste keisrilõigete pakkumise. Põhjuseks on väike keisrilõigete arv ja suurenenud vajadus ambulatoorseks eriarstiabiks.

"Me ei saa enam hoida meditsiiniruume kinni teenuse jaoks, mida Eesti Haigekassa ei finantseeri ja mida inimesed ei saa endale lubada kõrge hinna tõttu," kommenteeris kliiniku juhataja doktor Andrei Sõritsa.

Eesti Haigekassa otsustas 2015. aastal lõpetada sünnitusabiteenuse rahastamise erahaiglates. Elite erakliiniku sünnitusosakond jätkas toona tegevust ilma riikliku toeta. See tõi patsientidele kaasa hinnatõusu, mille tulemusena vähenes märkimisväärselt sünnituste arv.

Alates 2015. aasta aprillist polnud Elite sünnitusosakonnas võimalik enam sünnitada loomulikul teel ega erakorralise keisrilõike abil. Sünnitada oli võimalik ainult plaanilise keisrilõike teel ja seda põhjusel, et plaaniline keisrilõige võimaldab tööd planeerida ja panna nn valvebrigaad tööle just selleks ajaks, kui tööd on.

Et plaaniline keisrilõige saaks toimuda, peab valmis olema terve meditsiinipersonali brigaad - kaks naistearsti, lastearst, anestesioloog, ämmaemand, operatsiooniõde, anesteesiaõde, õe abiline. Naine ja laps vajavad ööpäevaringset jälgimist ja regulaarseid visiite lastearsti ja naistearsti poolt.

Need ligi neli aastat, mil Elite sünnitusosakond töötas ilma riikliku toeta, andsid kinnituse, et Eestis suudavad ainult vähesed oma sünnitusabiteenuse ise kinni maksta.

Elite Kliinik pakkus sünnitusabiteenust 16 aastat. Selle aja jooksul nägi ilmavalgust ligi 1400 last. Aastatel 2015–2018 sündis plaanilise keisrilõike teel 45 last. Käesoleva aasta septembrikuus on planeeritud veel kaks viimast keisrilõiget.

Elite kliinik jätkab viljatusravi ja eriarstide vastuvõttudega, jätkuvalt töötavad nii üld-, spermatoloogia- ja embrüoloogialabor, töötab operatsiooniplokk. Sünnitusosakond ehitatakse ümber ja kohandatakse sobivaks tööpaigaks eriarstidele. Elite kliinik töötab kuuel päeval nädalas.

Elite erakliinik tänab kõiki sünnitajaid ja kogu personali, kes on nende aastate jooksul pühendunult teinud head tööd.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.