Danilov: ravikvaliteeti tuleb hoida rohkem fookuses

TÜ Kliinikumi juhatuse liige Hannes Danilov.
TÜ Kliinikumi juhatuse liige Hannes Danilov.

Kliinikumi juhatusest peagi lahkuv Hannes Danilov ütleb, et sooviks ka edaspidi jätkata tervishoiu- või sotsiaalvaldkonnas ja kui kellelgi on tegevust pakkuda, on ta valmis võimalusi arutama.

Kliinikumi senise juhatuse üks liikmetest Hannes Danilov kinnitab, et ehkki kandideeris tagasi ametisse, ei osutunud ta seekord valituks. Uues juhatuses ei ole enam ka senist juhatuse esimees Urmas Siigurit ega Mart Einastot. Ka Siigur on varasemalt kinnitanud ametisse tagasi kandideerimist.

Edasisi tööalaseid plaane Danilov nädal peale nõukogu otsust veel teha polnud jõudnud.

"Enne tuleb pooleliolevaid asju lõpetada ja tulevikku suunatud tegevused uuele juhatusele üle anda," ütles ta. "Haldamine on tegevus, mida märgatakse alles siis, kui midagi ei tööta," jätkas Danilov. 

Viimastel aastatel tegeleski ta juhatuses just sellega, et tõhustada tugiprotsesse ja toetada kliinikumi ravitegevusi. Suuremad väljakutsed olid tema sõnul tugiteenuste osutamise reorganiseerimine, hooldusravi hoone remont ja kliinikumi tervisekeskuse rajamise ettevalmistamine.

Uuele juhatusele soovib viis aastat senises ametis olnud Danilov eelkõige jõudu ja visadust kliinikumile eesmärkide püstitamisel ja nende saavutamisel. Suuremad ja kiired väljakutsed saavad olema planeerimisjärgus ehitusprojektide elluviimine.

"Siiski ei saa see olla kliinikumi põhiülesanne," jätkas suurhaigla juhatuse liige. Nagu kogu tervishoius, nii tuleks ka kliinikumis hoida tema sõnul rohkem fookuses ravikvaliteeti, võrrelda oma tegevuste tulemusi rahvusvaheliste tulemustega ja kasutada võimalusi erialade rahvusvaheliseks akrediteerimiseks.

"Vahel mulle tundub, et räägime liiga palju rahast ja liiga vähe kvaliteedist," lisas Danilov.

Kliinikumi juhatuse vahetusest kokkuvõtlik lugu ilmub 11. septembri Meditsiiniuudiste paberlehes.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.