Ülikool hakkab piirkondlike haiglatega koos teadust tegema

TÜ Kliinikumi juhatuse esimees Urmas Siigur rõhutas, et koostöö haiglate ja ülikooli vahel on väga oluline.
TÜ Kliinikumi juhatuse esimees Urmas Siigur rõhutas, et koostöö haiglate ja...

Tartu Ülikool, SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja SA Tartu Ülikooli Kliinikum allkirjastasid 28. septembril kolmepoolse koostöölepingu, mille eesmärk on teha ühiseid kliinilisi teadusuuringuid ja osaleda rahvusvahelistes teaduskoostöö võrgustikes, samuti teaduspõhiselt arendada koostöö tulemusena uusi ravi- ja diagnostikavõimalusi ning eriarstiabi.

"Eesti teadusmaastiku väiksust arvestades on ühised jõupingutused meie meditsiiniteaduse arendamiseks väga vajalikud, sest nii saame ebavajalikku killustatust vältida, uuringute kvaliteeti parandada ja tõhusamalt ressursse koordineerida," sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liige Terje Peetso.
 
Tema sõnul on olnud senine koostöö Tartu Ülikooli ja Tartu Ülikooli Kliinikumiga tulemuslik ning värskelt sõlmitud koostööleping annab teaduskoostööle veelgi kindlama raamistiku. Lisaks aitab see Peetso sõnul kaasa nii Eesti-sisesele kui ka piiriülesele koostööle.
 
Ka Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Urmas Siigur hindab sõlmitud koostöölepet väga kõrgelt. "Eesti-suuruses riigis on piirkondlike haiglate ja ülikooli laiapõhjaline kolmepoolne koostöö äärmiselt oluline ja tervitatav. See on valdkond, kus koordineeritult ja läbimõeldult tegutsedes on suur arengupotentsiaal ning kasusaajad on nii meie patsiendid kui ka Eesti arstiteadus laiemalt," lisas Siigur.
 
Koostööd hakkab koordineerima riikliku siirdemeditsiini ja kliiniliste teadusuuringute keskus (RSKTK), mille juhtivpartner on Tartu Ülikool ning Tartu Ülikooli poolne vastutav täitja on professor Külli Kingo. Keskuse tegevjuhi doktor Katrin Kaarna sõnul on teadustööd tegevatele arstidele, residentidele, doktorantidele, samuti bio- ja siirdemeditsiini teadlastele vaja pakkuda parimat võimalikku taristut üle–eestiliseks koostööks.
 
Lepingus on partnerid seadnud ühisteks eesmärkideks teha teadusuuringuid kõigi meditsiinis kasutatavate toodete ja teenuste arendamiseks, samuti vaatlusuuringuid epidemioloogiliste andmete parandamiseks, koolitada meditsiinipersonali ja parandada töötajate kvalifikatsiooni, teha terviseandmed kättesaadavamaks ja käideldavamaks ning osaleda aktiivselt üleilmsetes võrgustikes.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.