500 meedikut tegid ühispöördumise

Medicumi juht Tõnis Allik
Medicumi juht Tõnis Allik

Rohkem kui viissada Lasnamäe, Pirita ja Viimsi tervishoiutöötajat saatsid täna ühispöördumise haigekassa eriarstiabi hanke esmastele tulemuste asjus.

Allakirjutanud meedikute seas on palju tuntud arste, kes töötavad peamiselt mõnes HA haiglas, nagu näiteks gastroenteroloog Triin Remmel, otorinolarüngoloog Kristel Kalling, naistearst Külli Idla, pulmonoloog Pille Mukk, endine sotsiaalministeeriumi kõrge ametnik ja nüüdne arst-resident Ivi Normet, kardioloogide seltsi president Peep Laanmets, palju perearste jne. Kõiki neid seob asjaolu, et nad on töises suhtes ka mõne Viimsi, Pirita või Lasnamäe piirkonna erakliinikuga. 

Palju on 500 nime seas ka õdesid ja hooldajaid.

Pöördumine adresseeriti riigikogu liikmetele, Tallinna linnavalitsusele, Lasnamäe ja Pirita linnaosale ning Viimsi vallavalitsusele. Selles juhitakse tähelepanu haigekassa eriarstiabi hanke esmastele tulemustele, mille kohaselt võetakse 150 000 elanikult ära võimalus saada oma kodu lähedal Lasnamäel kõrva-nina-kurguarsti ja silmaarsti ning Pirital ja Viimsis kardioloogi haigekassa poolt tasustatud vastuvõtule. Samuti vähendatakse mitme teise eriarsti nagu näiteks günekoloogi, ortopeedi, gastroenteroloogi ja pulmonoloogi tasuta vastuvõttude mahtu 60-90 protsenti.

Pöördumine on saadetud Medicumi juhi Tõnis Alliku, silmakliiniku juhi Kai Noore ja Fertilitase juhi Ivo Saarma poolt. 

Medicumis inimesed segaduses

Allik kirjeldas, et esimesel päeval, kui oleks pidanud algama uus eriarstiabi lepinguperiood, tuli Medicumil teha palju selgitustööd, miks tasuta eriarsti vastuvõtule registreerida ei saa. „Meil tuli tekkinud olukorda selgitada nii kohale tulnud abivajajatele kui ka telefoni ja meili teel broneeringut teha soovinud inimestele. Meie registratuuri töötajate sõnul tuli igas minutis ära öelda rohkem kui ühele inimesele,“ lisas Allik.

Pimedatel raske liikuda mujale

Lepingust ilma jäänud Silmalaser juht doktor Kai Noor lisas, et lisaks on eriarstiabi hanke üheks kõige markantsemaks ebaõnnestumiseks see, et abita jäävad paljud vaegnägijad ja pimedad, kes on seni käinud dr Tiina Pakosta silmakliinikus. "Jääb mõistmatuks, miks küll pidas haigekassa vajalikuks suunata vaegnägijad ja pimedad uusi teenusepakkujaid otsima, kui neil inimestel on liikumine niigi raskendatud,“ kirjutas ta.

Lahenduseks uus hange

Eesti ühe vanima erakliiniku Fertilitase juhataja doktor Ivo Saarma sõnul on eriarstiabi osutaja konkurss ebaõnnestunud ja viga tuleb parandada. „ Uue hanke ja selle patsientide vajadusi arvestavate valikukriteeriumite väljatöötamiseks tuleb võtta piisavalt aega ja kaasata erinevaid huvigruppe ja eksperte väljastpoolt haigekassat. Seni on võimalik jätkata olemasolevate lepingupartneritega ning lõpetada tänaseks tekkinud totaalne segadus,“ leidis Ivo Saarma.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.