Leetrid: uued juhud meenutavad vajadust vaktsineerida

Leetrite vastane vaktsineerimine täiskasvanute hulgas on selle aasta kahe esimese kvartali andmetel mullusega võrreldes tublisti kasvanud, kinnitati terviseametist.
Leetrite vastane vaktsineerimine täiskasvanute hulgas on selle aasta kahe...

Leetrite vastane vaktsineerimine täiskasvanute hulgas on selle aasta kahe esimese kvartali andmetel mullusega võrreldes tublisti kasvanud, kinnitati terviseametist.

Terviseameti esindaja Iris Saluri ütles, et kui sel aastal on I ja II kvartalis vaktsineeritud 366 ja revaktsineeritud 263 täiskasvanut, siis 2017 aastal vaktsineeriti kokku 251 ja revaktsineeriti 122 täiskasvanut.

"Haigusjuhud Eestis tuletavad alati meelde enda kaitse kontrollimise ja vajadusel ka täiendava vaktsineerimise vajadust," märkis Saluri.

Euroopa Haiguste Ennetamise ja Kontrolli Keskuse (ECDC) aruandes tuuakse välja, et aasta jooksul teavitati 30 Euroopa regiooni riigi peale kokku 14 118 leetrite juhust.

Saluri sõnul on siin oluline aga tähele panna, et ECDC selle aasta 18. septembris avaldatud kuuaruandes leetrite-punetiste haigestumise kohta on toodud haigestumise statistika ainult ELi liikmesriikide ja Euroopa Majanduspiirkonna (EFTA) riikide kohta. "Lõviosa juhtudest registreeriti Kreekas, Itaalias, Prantsusmaal ja Suurbritannias. Esinemissagedus 100 000 elaniku kohta on kõrgeim Kreekas, Rumeenias ja Slovakkias," lisas terviseameti esindaja.

Juulikuus kinnitas aga terviseameti epidemioloogilise valmisoleku büroo juhataja Irina Dontšenko, et 12 kuu jooksul esines ainuüksi Euroopas 37 000 leetrite juhtu. "Need puudutavad WHO-Euro regiooni, kuhu kuulub ligi 50 riiki," selgitas Iiris Saluri kaht nakatunute erinevat arvu.

Värskemad andmed leetrite kohta on leitavad WHO lehel. "Seega, WHO ülevaates on toodud haigestumine terve WHO-Euro regiooni kohta, ECDC käsitleb ainult EL ja EFTA riike," lisas Saluri.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.