Uus ravijuht: meie abi on Euroopa arenenud riikide tasemel

Kliinikumi ravijuht ja juhatuse liige Andres Kotsar.
Kliinikumi ravijuht ja juhatuse liige Andres Kotsar.

TÜ Kliinikumi juhatuse uus liige ja ravijuht Andres Kotsar räägib, miks ta otsustas kandideerida ravijuhiks ja mida andis enam kui 10 aastat tööd Soome suurhaiglas.

Olete oktoobrist kliinikumi uus ravijuht. Miks Te otsustasite sellele kohale kandideerida?

Otsus kandideerida Tartu Ülikooli Kliinikumi ravijuhi ametikohale sündis pärast pikka kaalumist. Olen siiani olnud intensiivselt kirurgilist eriala praktiseerinud arst ja töötanud ka uroloogia õppejõuna Tartu Ülikoolis.

Aasta-aastalt kasvas soov anda oma panus ka kliinikumi strateegilisele arengule ja arstiabi kvaliteedi kasvule suuremas plaanis.

Mis on Teie hinnangul kliinikumis väga hästi ravi alal ja mis võiks nii kindlasti ka jätkuda?

Kliinikum on viimase paarikümne aasta jooksul muutunud väga kaasaegseks haiglaks ja siin töötav personal on kahtluseta väga professionaalne. Patsientidel on turvaline siia ravile tulla ja pakutav abi on enamikel juhtudel võrdväärne Euroopa arenenumate riikide poolt pakutavaga.

Mis on Teie töised eesmärgid uues ametis, mis võiks või peaks muutuma lähiaastatel?

Me püüame hoida ja arendada seda, mis kliinikumis on head. Meie eesmärk on panustada kindlasti patsientidele pakutava abi kvaliteedile ja patsiendikesksele lähenemisele.

Olulise osana meie plaanidest on ka tähelepanu pööramine meie personalile, et tagada motivatsioon jätkata senist head tööd. Kindlasti jätkame intensiivset koostööd Tartu Ülikooli Kliinikumiga võrgustunud haiglatega ja otsime uusi koostööpartnereid.

Olete ligi 10 aastat töötanud Soomes Tamperes. Millised teadmised või  põhimõtted sealt kaasa võtsite? Kui palju Eestisse naastes siinne pilt erines sealsest?

Töötasin Tampere Ülikooli haiglas 11 aastat ja vahetult enne doktoritöö kaitsmist olin osalise koormusega ka kirurgia ning uroloogia õppejõud Tampere Ülikooli arstiteaduskonnas.

Peamine erinevus seisneb kahtlemata eelarves, mis on tervishoiuteenuste osutamiseks ette nähtud. Kui see kõrvale jätta, siis sealne haigla töökorraldus ja juhtimissüsteemid on väga läbipaistvad.

Samuti on patsientide jaoks olemas aktiivse haiglaravi järgseks taastumiseks hästi funktsioneeriv sotsiaalne tugisüsteem.

Jääb Teil suurhaigla ravijuhi töö kõrvalt edaspidi aega ka arstitööd teha või tööd õppejõuna?

Seda näitab aeg. Ülesanne, mille olen võtnud, on väga vastutusrikas ja eeldab täielikku panustamist. Vastasel juhul kaotab kogu ettevõtmine oma tõelise mõtte.

Loomulikult ma oleksin õnnelik, kui sisse elamisperioodi järgselt leiduks mul aega ka kliiniliseks tööks ja oma õpilaste jaoks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.