Sulgemisele läheb ka keskhaiglas asuv haruapteek

Foto on illustreeriv.
Foto on illustreeriv.

Ida-Tallinna Keskhaigla Ravi tn majas asuv apteek on üks neist, mis haruapteekide sulgemist hõlmava seaduse tõttu tuleva aasta suvel sulgemisele läheb.

Keskhaigla turundusosakonna juhi Inge Suderi sõnul varustab  ITKd ravimitega haiglaapteek, mistõttu haruapteekide sulgemine haiglat ennast väga ei puuduta. 

"Teine asi on ambulatoorsed patsiendid, kes soovivad oma retseptiravimeid välja osta," jätkas Suder. "Jah, inimeste jaoks – näiteks silmakliinikus eriti – on see harjumuseks oma ravimid välja osta just sellest apteegist, aga kuna kõrval majas lastepolikliinikus asub Südameapteek, siis täiesti apteegita see piirkond ei jää," lisas haigla esindaja.

Ravi 18 apteegi näol on tegemist Tallinna Solarise apteegi haruapteegiga.

Lääne-Tallinna Keskhaigla peamajas Paldiski mnt 68 apteeki ei ole, küll aga asub üks samas hoonekompleksis olevas Merimetsa Tervisekeskus SA majas. See apteek kuulub samuti Apothekale, aga on põhiapteek.

Terve Pere Apteegi juhatuse liige Kadri Ulla ütles, et Apotheka suletavaid haruapteeke külastab keskmiselt 150 000 inimest kuus.

Taustaks:

  • Kui haruapteegid paiknevad 4000 või enama elanikuga linnas, võivad need ravimiseaduse järgi tegutseda veel hiljemalt 9. juunini 2019. a.
  • Kui omanik haruapteeki sulgeda ei taha, tuleb haruapteek muuta üldapteegiks.
  • Üldapteegi tegevusloa taotleja ei tohi olla ravimite hulgimüüja. 
  • Seaduseelnõu esimene lugemine lõpetati 25. oktoobril ilma hääletamiseta, muudatusettepanekute esitamise tähtaeg on 7. november.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.