1220 hakkab pakkuma isikustatud nõu

Järgmisel aastal uuendatakse perearsti nõuandeliini 1220 teenust. Anonüümselt nõu küsimise kõrval saab patsient tuleva aasta augustist valida ka võimaluse lasta oma isik tuvastada ja saada personaalset konsultatsiooni.

Isikustatud konsultatsioon läbi perearsti nõuandetelefoni erineb tavapärasest anonüümsest perearsti nõuandetelefoni konsultatsioonist selle poolest, et patsienti saab nõustada võttes arvesse tema kohta tervise infosüsteemi sisestatud andmeid, selgitas haigekassa avalike suhete ja tervise edenduse osakonna juhataja Evelin Trink.

Näiteks võimaldab see vastata küsimustele analüüside tulemuste kohta, kokkulepitud piirides väljastada minimaalsele ravimihulgale kordusretsepte (kui kroonilise haigusega isik avastab hädavajalike ravivarude lõppemise ajal mil tema tavapärane tervishoiuteenuse osutaja ei ole kättesaadav). Samuti võimaldab uuendus jätta märke konsulteeritud isiku perearstile, et konsultatsioon on toimunud ning mida selle käigus inimesele soovitati.

Teenust rakendatakse alates 1. august 2019. Teenuse toimimise eelduseks on patsientide tuvastamine (nt mobiil-IDga).

Uuendused tehakse koostöös Eesti Perearstide Seltsiga.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.