Ravimituru mahtu kasvatasid uued ravimid

III kvartali ravimituru mahtu kasvatas peamiselt selliste ravimite müük, mida möödunud aastal samal ajal Eestis ei müüdud.

Inimestel kasutatavate ravimite turumaht suurenes 2018. aasta III kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 9,6%, ulatudes 77,9 miljoni euroni.

Ravimiameti ravimiohutuse osakonna juhataja Ott Laius selgitas, et suur osa käibe kasvust III kvartalis tuli selliste ravimite arvelt mida eelmise aasta III kvartalis Eestis ei müüdud (6,5 miljonit eurot). Need võivad olla nii uued geneerilised ravimid, mis vahepeal turule tulid, aga ka päris uued toimeained, mida haigekassa hakkas hüvitama.

Laius lisas, et kui me vaatame ravimeid mida turustati nii 2017.a III kvartalis kui ka käesoleval aastal, siis on keskmine pakendi hind tõusnud ~0,6%, seega üsna minimaalselt. „Eks osad ravimid muutusid odavamaks ning teised jälle kallimaks, seega ravimi hinna muutus patsiendile sõltub suures osas sellest, millist konkreetset preparaati patsient kasutab,“ tõdes Laius.

Suurima osa III kvartali ravimituru mahust moodustas retseptiravimite käive – 66,3 miljonit eurot, käsimüügi- ning haiglaravimite käibed olid vastavalt 11,1 miljonit ja 0,5 miljonit eurot.

Suurima käibega ravimirühmad olid kasvajavastased ja immunomoduleerivad ained (16,2 mlj eurot), infektsioonivastased ained süsteemseks kasutamiseks (11,5 mlj eurot) ning seedekulgla ja ainevahetuse ravimid (9,0 mlj eurot).

Kokkuvõttes kasvab Laiuse sõnul ravimituru maht eelkõige ravimite üldise kasutamise suurenemise ning uute ja kallite ravimite kasutusele võtmise tõttu.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.