Inna Mets: areng äris on möödapääsmatu

Euroapteegi juht Inna Mets
Euroapteegi juht Inna Mets

Euroapteegi juht Inna Mets märkis reedesel ravimikonverentsil rääkides sellest, miks Euroapteek vahetult enne apteegireformi laienemise ette võttis, et äri areng peab jätkuma.

Tänavu märtsis viis Euroapteek lõpule tehingu, millega omandati 13 Ülikooli apteeki ning 11 apteegile jätkas Euroapteek frantsiisilepingu pakkumist. Ühtekokku on Eestis pärast tehingut 75 apteeki, mis kasutavad Euroapteegi kaubamärki ning turumaht on 14%. Praegu ollakse Eesti turul suuruselt kolmas apteegikett.

„Äri ei jää kunagi seisma ja areng äris on möödapääsmatu,“ tõdes  Euroapteegi juht Inna Mets. Ta selgitas, et laienemine on emafirma Euroapotheca eesmärk laiemalt, mitte üksnes Eestis. Näiteks laieneti tänavu ka Rootsi turul. Ettevõtte suurem eesmärk on olla juhtiv apteegikett Põhja-Euroopas. Laienemisotsuste puhul vaadatakse alati nii seda, mida see äriliselt tähendab, mida see lõpptarbijale tähendab ja mida tuleviku mõttes tähendab.

„Grupi strateegia on laienemine. Teine oluline osa on Europateegi kaubamärgi tugevdamine. Kaubamärk ja omandivorm väga erinevad mõisted,“ ütles Mets.

Mets märkis, et Euroapteek ei neelanud Ülikooli apteeki alla, vaid ühendas kahe keti tugevused. Ülikooli apteegilt võeti üle nende väga tugev klienditeeninduse tase ning lai sortiment.

Inna Mets leidis, et praegune apteegimudel toimib hästi, mistõttu ei näe ta põhjust, miks seda muuta: ka Euroopas on nii eraldiseisvaid apteeke, frantsiisiapteeke, ketiapteeke ja ka muid mudeleid.

Ta lisas, et kui seadust ei muudeta, lasub Euroapteegil aastal 2020 kohustus oma apteegid maha müüa.  Endiselt on nad aga avatud frantsiisipartneritele ja soovivad oma kaubamärki pakkuda ka teistele.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.