11. veebruar 2019
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Alajäsemete ateroskleroos – kiire tegutsemine päästab jala

Foto: Raul Mee / Äripaev

Ida-Tallinna Keskhaigla alajäsemete ateroskleroosi meeskond, kuhu kuuluvad interventsionaalne kardioloog Sulev Margus ning veresoontekirurg Veronika Palmiste. Uurisime neilt, misjuhul patsient nende juurde suunata. Oma lugu jagavad ka kaks patsienti.

Veresoontekirurgi Veronika Palmiste ja kardioloogi Sulev Marguse sõnul on edu võtmeks koostöö erinevate spetsialistide vahel. Inimest esmaselt konsulteeriv veresoontekirurg tunneb ära, milliseid patsiente ähvardab amputatsioon ning otsustab raviplaani – kas tavapärane šunteeriv veresoontekirurgia või uuem, veresoonesisene ehk endovaskulaarne protseduur.

Sisu on kättesaadav ainult arstidele ja apteekritele. Vaatamiseks logi sisse või registreeri oma arstikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee