Gripivaktsiin läks moodi

Tänavu on tehtud rekordiliselt palju gripivaktsiini.
Tänavu on tehtud rekordiliselt palju gripivaktsiini.

Gripihooaja ja tänavuse aasta alguseks on vaktsiinid hulgimüügist ja vaktsineerimiskabinettidest otsas, kuid vähestes apteekides ning perearstikeskustes veel saadaval. Tänavu toodi Eestisse 50% rohkem gripivaktsiini kui mullu.

Ravimiameti tegevuslubade ja inspektsiooni büroo vaneminspektor Klara Saar rääkis, et käesoleval gripihooajal on Eestisse toodud ligi 123 000 annust gripivaktsiini (24 980 annust kolmevalentset vaktsiini Influvac ning 98 000 annust neljavalentset vaktsiini VaxigripTetra). "See ületab eelmisel hooajal turustatud kogust üle 50%," lisas ta. Mullune partii omakorda oli suurem varasemate hooaegade vaktsiinikogustest.

Võib öelda, et käesoleval hooajal on Eestis vaktsineeritud gripi vastu pea iga kümnes inimene.

Saare sõnul on vaktsiinid hulgimüügist ja vaktsineerimiskabinettidest otsas, kuid vähestes apteekides ning perearstikeskustes veel saadaval. "Gripi vastu vaktsineerimise kõrgaeg oli sügisel enne gripiviiruste levikut, aga vaktsineerida võib ka praegu – immuunsus tekib ligikaudu 2–3 nädala jooksul, seevastu oht grippi nakatuda kestab kevadeni," lisas ta.

Lisandunud on geneeriline gripiravim  

Seni sai grippi haigestumisel esimese 1-2 päeva jooksul abi Roche gripiravimist, aga tänavusest hooajast on haigekassa andnud soodustuse ka geneerikule.

Gripi raviks turustatakse Klara Saare sõnul Eestis Tamiflu kõvakapsleid (müügiloa hoidja Roche Registration GmbH) ja Ebilfumin kõvakapsleid (müügiloa hoidja Actavis Group PTC ehf), mille toimeaine on oseltamiviir. Mõlema ravimi laovaru hulgimüügiettevõtetes on tema kinnitusel kokku üle 19 000 originaali ja ravimid on apteekides üle Eesti saadaval.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.