Mölder Tallinna Haiglast: oleme erialade suhtes paindlikud

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder
Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder

Uude Tallinna Haiglasse liiguvad üle kõik praegused keskhaiglate erialad, kuid läbirääkimisi peetakse ka uute erialade lisamiseks.

Küsimustele, mis seisus on Tallinna Haigla projekt hetkel ning millised eesmärgid on 2019. aastaks seatud, vastab Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder.

Narva mnt 129 ja 129b kinnistute ning lähiala detailplaneering on avalikustatud koos lisade, seletuskirja ja keskkonnamõjude hindamise aruandega ning ootame kõikide osapoolte tagasisidet. Tallinna Haigla funktsionaalse arengukava I ja II etapi dokumendid oleme edastanud riigile läbi vaatamiseks ning andnud üle kinnitamiseks. Haiglasse on kavandatud kõik Lääne-Tallinna Keskhaiglas ja Ida-Tallinna Keskhaiglas praktiseeritavad erialad nende tänases tegevusmahus, st ühtegi eriala ja ühtegi patsienti pole kavas maha jätta.

Uue Eesti tipphaigla erialade planeerimisel arvestame kindlasti eelkõige riigi soovitusi ja nägemusi, sest Eesti tervishoiukorraldus ning arengusuunad peavad olema kahtlemata planeeritud vaid väga läbimõeldult. Oleme pidamas riigiga läbirääkimisi nii onkoloogia, pediaatria kui ka teistel erialadel. Oleme valmis ka kiiritusravi ja pediaatrikeskuse Tallinna Haiglasse planeerima, kuid selle eelduseks on Sotsiaalministeeriumi kinnitus ning Haigekassa lepingumahu suurenemine. Tallinna Haigla on ainulaadne ning just koostöös peitub võti.

Haigla olulisemate ehitustöödega oleme planeerinud alustada 2022. aastal. Meditsiinilinnakusse on esmalt tulemas Lasnamäe tervisekeskus, mille planeerime valmis saada juba 2021. aastal. Lisaks on meditsiinilinnakusse planeeritud veel mitmeid hooneid, mille sisu saab luua vastavalt vajadusele. Ka siinkohal soovin rõhutada, et oleme erialade suhtes veel paindlikud ning lähtume riigi poolsetest soovitustest.

Tallinna Haigla rajamisega ajakavas püsimine on väga oluline, sest tipphaigla on Eesti jaoks suure ja ka pikaajalise sotsiaalse mõjuga projekt. Seetõttu on juba veebruarikuus tulemas detailplaneeringu järjekordne avalik arutelu ning ootame Tallinna Haigla arengukavade ametlikku kinnitamist. Sel aastal peaks valmima ka Lasnamäe tervisekeskuse eskiisprojekt ning Tallinna Haigla meditsiinitehnoloogia projekt.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.