Tööõnnetuste põhjuste top 3 meditsiinis

Statistika näitab, et tööõnnetuste arv tervishoiuvaldkonnas on viimastel aastatel mõnevõrra kasvanud. Õnnetuste peamised põhjused saab jagada kolmeks.

Suurima õnnetuste arvu meditsiini valdkonnas annavad libisemised, komistamised, kukkumised. „Peamiselt on ikka tegemist libedate põrandatega või territooriumiga ning treppidega,“ selgitas tööinspektsiooni teabeosakonna juhataja Kristel Abel.

Teisele kohale on aga jõudnud vägivallast põhjustatud õnnetused – ehk siis patsientide poolt tekitatud või põhjustatud vigastused. Enamasti on tegemist kergete kehavigastustega, kuid eelmisel aastal registreeriti ka kolm rasket kehavigastust, kus patsient töötajat ründas.

Kolmandal kohal on sellised juhuvigastused, kus töötaja lööb ennast millegi vastu või vigastab terava esemega vms. „Jällegi sellised kergemat sorti vigastused,“ tõdes Abel.

Tööinspektsiooni andmetel juhtus tervishoius eelmisel aastal 325 tööõnnetust. Võrreldes 2017. aastaga on õnnetusi natuke rohkem, siis oli neid 318. 2016. aastal oli õnnetusi 291.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.