Arvamused
Ainult tellijale

EMO külastatavusest ja riigikontrolli aruandest haiglajuhi pilgu läbi

Lõuna-Eesti Haigla juhatuse liige Arvi Vask  Foto: Terje Lepp

Eelmise aasta lõpus tekkis ühiskonnas suur arutelu EMO külastatavuse ja EMOga seotud kulude üle, mis oli ajendatud riigikontrolli auditi aruandest riigikogule. Selle aruande järgsest arutelust võis jääda mulje, justkui oleksid asjad väga halvasti ja kohe tuleks midagi kapitaalselt muutma hakata, kirjutab Lõuna-Eesti Haigla juhatuse liige Arvi Vask.

Esimene väide, mis kõlama jäi, oli, et Eesti inimesed pöörduvad järjest sagedamini EMO poole ja teevad seda põhjendamatult. Samast aruandest (joonis 1, lk 64) võime aga selgelt näha, et EMO külastatavus on viimase kuue (2012-2017) aasta jooksul olnud väga stabiilne ja mingit kasvutrendi ei ole. Järelikult on keegi kas tahtlikult või tahtmatult sellise mulje tekitanud.

Sisu on kättesaadav ainult arstidele ja apteekritele. Vaatamiseks logi sisse või registreeri oma arstikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee