Uudised
Ainult tellijale

EL kodanike piiriülene juurdepääs terviseandmetel lihtsustub

Foto: Scanpix/ PantherMedia

Euroopa Komisjon esitab täna soovitused, et luua turvaline süsteem, mis võimaldab kodanikel pääseda juurde oma elektroonilistele terviseandmetele kõigis liikmesriikides.

Praegu on Euroopa kodanike juurdepääs oma elektroonilistele tervisedokumentidele riigiti väga erinev. Kuigi mõnedel kodanikel on juurdepääs oma elektroonilistele terviseandmetele riigi sees või ka piiriüleselt, siis paljude teiste juurdepääs on piiratud või puudub üldse. Seetõttu esitab komisjon täna soovitused, et hõlbustada turvalist piiriülest juurdepääsu, mis on täielikult kooskõlas isikuandmete kaitse üldmäärusega.

Sisu on kättesaadav ainult arstidele ja apteekritele. Vaatamiseks logi sisse või registreeri oma arstikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee