Pildid: uues vanglas on ravimiseks rohkem võimalusi

Novembri lõpus avatud uues Tallinna vanglas on varasemast paremad võimalused tervishoiuteenuste osutamiseks.

Tallinna vangla meditsiiniosakonnas osutatakse ühtekokku kolmeteist erinevat ambulatoorset eriarstiteenust. Need on üldarsti, peremeditsiini, psühhiaatria, oftalmoloogia, taastusravi, dermatoveneroloogia, pulmonoloogia, radioloogia, günekoloogia, hambaravi, infektsioonihaiguste, üldkirurgia ja gastroenteroloogia teenused. Tallinna vanglas asub vanglateülene tuberkuloosi statsionaarne osakond, lisaks teostatakse seal lühiajalist meditsiinilist jälgimist statsionaarsetes meditsiinikambrites õendushaigla tegevusloa alusel.

Uues Tallinna vanglas saab teha senisest põhjalikumaid röntgenuuringuid (sh hammaste panoraamröntgenseadmega), kasutusele on võetud uued endoskoopiaseadmed, oftalmoloogias võeti kasutusele uued ja spetsiifilisemad silmade nägemiskontrolli ja silmauuringute seadmed, suurenenud on kohapeal teostatavate vereanalüüside maht uue kliinilise vere analüsaatori kasutuselevõtuga. Lisaks saab teostada spirograafiauuringuid. Õendusprotseduuride teostamiseks on sisustatud mugavad ja hästi valgustatud ruumid, märgatavalt on suurenenud tervishoiuteenuste osutamiseks meditsiinikabinettide koguarv ja -pindala.

Personal valdavalt olemas

Hetkel töötab vanglas erinevate koormustega: 2 hambaarsti, 2 perearsti, 1 üldarsti, 3 psühhiaatrit, 1 pulmonoloogi, 1 dermatoveneroloog, 1 günekoloog, 1 taastusraviarst, 2 infektsionisti, 1 gastroenteroloog, 1 kirurg, 2 radioloogi, 1 oftalmoloog. Kõik arstid töötavad osakoormusega. Õenduspersonali on hetkel 3 üksuse õde/pereõde, 2 vastuvõtuõde-laboranti, 1 ämmaemand, 9 valveõde (kellest osa töötab osakoormusega), 1 hambaarstiõde, 1 radioloogiatehnik. Lisaks õendusjuht ja referent.

Veebruaris tuleb tööle kliiniline psühholoog ja märtsis vaimse tervise õde. Soov on veel osalise koormusega täita perearsti, psühhiaatri, neuroloogi, ortopeedi ja uroloogi ametikohad.

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.