Siret Trull • 14 veebruar 2019 09:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Mittekirurgilisi esteetiliste protseduuride tüsistused on tõusuteel

Foto: Scanpix/ PantherMedia

Enam kui 5000 täitesüstidega seotud tüsistuse seas, millest kümne aasta jooksul FDA MAUDE andmebaasis raporteeriti, olid tõsiseimad 62 koeinfarkti ja 47 pimedaks jäämise juhtu. Eesti arstid on seisukohal, et mittekirurgilisi esteetilisi protseduure võivad teostada vaid arstid ja neid ei tohi delegeerida õele.

Tartu Ülikool, Eesti Naha- ja Suguhaiguste Arstide Selts, Eesti Plastika- ja Rekonstruktiivkirurgia Selts, Eesti Arstide Liit ning Eesti Hambaarstide Liit on ühtsel seisukohal, et mittekirurgilisi esteetilisi protseduure (eelkõige botuliinteraapia ja täitesüstid) võivad teostada vaid arstid.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee