EMA alustas tööd Amsterdamis

EMA ajutine peatuspaik, Sparks hoone Amsterdamis
EMA ajutine peatuspaik, Sparks hoone Amsterdamis

Euroopa Ravimiameti kolimise esimene etapp on läbitud ning selle nädala esmaspäevast paiknevad nad Amsterdamis Spark hoones.

Ligikaudu 800 töötajaga Euroopa Liidu keskse ravimiameti (European Medicines Agency - EMA) kolimine ühest riigist teise oli väga suur projekt, milleks hakati ettevalmistusi tegema üsna varsti pärast BREXITi otsuseid, selgitas ravimiameti peadirektor, Euroopa ravimiameti haldusnõukogu liige Kristin Raudsepp. Eesmärgiks oli, et 30. märtsiks 2019 peab EL amet olema Ühendkuningriigist lahkunud, sest tegemist pole enam Euroopa Liiduga.

Sobiva sihtriigi valimine oli keerukas protseduur, väga paljud riigid tundsid selle võimaluse vastu huvi, Holland valiti välja tihedas konkurentsis, meenutas Raudsepp. Hollandi riik panustas omalt poolt päris palju, et kõik lubatu teoks saaks.

Kuna kolimistähtaeg oli tingimuseks, aga sobiva maja ehituseks kulub rohkem aega, toimub kolimine kahes etapis. Praegu kolis EMA ajutisse majja (Spark building) ja aasta lõpuks kolitakse püsivalt EMA majja Amsterdamis. Nii ajutise kui püsiva maja valmimine on seni kulgenud plaanipäraselt. „Arvestada tuleb tööruumide ja kohtumisruumide nõuete väga kõrgete standarditega, vajadusega ravimitööstuse jaoks hoida teatud piire ning nõuetega konfidentsiaalsusele,“ rääkis Raudsepp.

Amet tuli uuesti kujundada

„Minu hinnangul kõige keerulisem probleem kogu selle kolimise juures oli, et väga hästi funktsioneeriv amet tuli paljudes töölõikudes uuesti kujundada, sest kõik töötajad ei soovinud elukohariiki vahetada, kuigi  EMA tegi omaltpoolt kõik mis võimalik, et vahetus oleks sujuv ja ilma suurte lisakuludeta töötajate jaoks,“ tõdes Raudsepp.

EMA kolimise kogukulu on ligikaudu 87 miljonit eurot perioodil 2018-2020. See sisaldab nii hüvitisi personalile, kes kolivad Amsterdami või kes seda ei tee, lisapalgakulu BREXITiga seotud ametikohtadel ja ka IT-arendusi ning teisi infrastruktuuri kulusid. See ei sisalda Brexiti järgseid kulusid, mis on seotud EMA senise majaga Londonis. Amsterdamis hoonete rekonstrueerimise ja ehitamise kulud katab Hollandi riik.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.